У Мінрегіоні запропонували механізм для реконструкції хрущовок - Економіка - dt.ua

У Мінрегіоні запропонували механізм для реконструкції "хрущовок"

14 серпня, 12:38 Роздрукувати

В міністерстві хочуть внести зміну у вимога щодо згоди 100% мешканців будинку при реновації житла.

Мінрегіон підготував новий проект закону, згідно з яким пропонує встановити вимогу щодо згоди мешканців будинку на проведення реконструкції - не менше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна у межах кварталу (мікрорайону). Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

За словами заступника міністра Лева Парцхаладзе, це дозволить розпочати процес реновації застарілого житла в Україні на практиці.

"Сьогодні в діючому законі 2006 року щодо реконструкції застарілого житла прописана обов'язкова згода 100% мешканців будинку. Тобто відмова навіть одного жителя, який прописаний в квартирі такого будинку, виключає можливість проведення реконструкції. Навіть якщо всі інші мешканці повністю підтримує це рішення. Це не зовсім правильно.

Крім того, коефіцієнт відшкодування за старе житло становить 1,5. Тобто при переїзді в новий будинок вам повинні дати квартиру на 50% більше. Це стало основною причиною того, що реновація застарілого житла в Україні так і не змогла розпочатися на практиці", - заявив він.

Згідно з новим законопроектом "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду", для прийняття рішення про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону необхідна письмова згода не менше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна у межах кварталу (мікрорайону).

Розгляд питання про реконструкцію припиняється у разі незгоди 25% власників. Такий будинок виключається з інвестиційного проекту, а рішення про це доводиться до відома жителів письмовим повідомленням.

Крім цього, новий законопроект враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не тільки до 5 поверхів і визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних і міських рад.

Також розширюється перелік можливих джерел фінансування проектів і визначається алгоритм прийняття рішення про реконструкцію або знесення.

"Новий законопроект також удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла і передбачає різні варіанти відселення жителів при реконструкції та максимальну відстань, на яке буде відбуватися відселення", - зазначає прес-служба Мінрегіону.

 

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >