У Мінфіні розцінили вимогу визнати "борг Януковича" суверенним як ознаку неготовності РФ до переговорів

Поділитися
У Мінфіні розцінили вимогу визнати "борг Януковича" суверенним як ознаку неготовності РФ до переговорів Україна наполягає, що Янукович взяв $ 3 млрд у Путіна в якості хабара за відмову від євроінтеграції © Прес-служба Кабміну України
Україна дотримуватиметься своїх зобов'язань у рамках програми МВФ.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк назвав озвучену російською стороною вимогу визнати "борг Януковича" суверенним ознакою неготовності РФ до переговорів щодо його врегулювання.

"Щодо заяв міністра фінансів Росії Антона Сілуанова, то, в принципі, це показує, що російська сторона не готова до переговорів: вони виставляють нам додаткові умови, це їх право", – заявив міністр в ефірі "5 каналу" весером в середу, 19 жовтня.

Данилюк нагадав, що в України є зобов'язання в рамках програми Міжнародного валютного фонду проводити консультації щодо можливості врегулювання цього боргу, і українська сторона дотримуватиметься цього зобов'язання.

Очільник Мінфіну також висловив упевненість, що на переговорах "Нормандської четвірки" у Берліні сторони не обговорюватимуть "борг Януковича", уточнивши, що це питання перебуває у сфері компетенції міністрів фінансів України й РФ.

Данилюк ствердно відповів на питання про можливість визнання російського кредиту хабарем екс-президенту Віктору Януковичу за відмову від євроінтеграції.

"Це не просто можливість – це наша чітка позиція в суді, і ми її доводимо. Ми зараз орієнтовані на те, щоб захищати нашу позицію в суді", – підкреслив міністр.

Напередодні голова Мінфіну РФ Антон Сілуанов назвав визнання українською стороною "боргу Януковича" сувереннимю в якості попередньої умови для переговорів між сторонами про можливе його врегулювання .

Нагадаємо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд доларів і 600 млн євро. Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь у реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про 3 млрд доларів, виданих Віктору Януковичу наприкінці 2013 року).

У березні 2016 року Росія подала проти України позов до Високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році. У липні Росія подала у Високий суд Лондона клопотання про винесення рішення щодо спору в прискореному порядку.

У вересні Рада директорів МВФ визнав добросовісною позицію України щодо боргу перед Росією на 3 млрд доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі