У Мінфіні порахували втрати держбюджету від податку на виведений капітал

Поділитися
У Мінфіні порахували втрати держбюджету від податку на виведений капітал Втрати при введенні податку можна компенсувати шляхом збільшенням інших податків, або зменшивши держвидатки © Андрій Товстиженко, DT.UA
Податкова реформа може нашкодити співпраці з МВФ - Мінфін.

Прямі втрати бюджету при введення податку на виведений капітал для всіх платників податку на прибуток підприємств з 1 січня 2019 складуть 46,7 млрд грн. Про це заявили у Міністерстві фінансів за підсумками засідання профільного парламентського комітету, на якому розглядався законопроект про введення цього податку, повідомляється на сайті міністерства.

При цьому в Мінфіні зазначили, що втрати доходів бюджету можна компенсувати або шляхом збільшенням інших податків, або зменшивши державні витрати. "Видаткова частина бюджету на 2019 рік не містить таких статей, які можна було б безболісно скоротити, не зачіпаючи соціально важливих сфер, таких як медицина, освіта, оборона та інші", - сказано в повідомленні.

Як відзначили в Мінфіні, пропозиція авторів законопроекту щодо умовної сплаті в 2019 і 2020 роках авансової суми ННВК не вирішує проблеми бюджетних втрат повністю - проблема фактично переноситься на наступні періоди.

"Реальною можливістю для впровадження ННВК без загрози фіскальної стійкості поки бачимо його введення для малого і середнього бізнесу з річним обсягом доходу до 200 млн грн і використання компенсатора у вигляді умовної сплати авансом ННВК у розмірі 50% від суми податкових зобов'язань з податку на прибуток за 2018 рік тільки для цієї групи платників", - заявляють в міністерстві.

У Мінфіні пояснили, що в цьому випадку 98% від всієї кількості юридичних осіб перейдуть на сплату ПНВК і отримають переваги від цього податку. Платниками податку на прибуток залишаться близько 4500 компаній з річним обсягом доходу більше 200 млн грн, які задекларували 85% загальної суми податку на прибуток (за даними річного декларування 2017 року).

"Щоб не поставити під загрозу програми співробітництва з МВФ і макроекономічну стабільність, необхідну бізнесу для розвитку, вважаємо запропоновані Міністерством фінансів уточнення моделі законопроекту №8557 від 05.07.2018 єдиним можливим на сьогодні варіантом, який дозволить ввести податок з 2019-го для більшості платників податків і зберегти підтримку з боку міжнародних інституцій", - заявили в Мінфіні.

У липні президент Петро Порошенко вніс законопроект про податок на виведений капітал в Раду, проте той ще не пройшов процедуру погодження у профільному комітеті.

Перед цим у березні Порошенко відклав подання законопроекту про податок на виведений капітал, хоча перед цим публічно обіцяв внести його до Ради як невідкладний. Рішення президента на Банковій пояснили позицією МВФ, якому був потрібний додатковий час для вивчення законопроекту, затвердженого Кабміном ще в жовтні минулого року.

Незабаром МВФ вказав на можливість введення податку на виведений капітал за наявності компенсаторів втрат бюджету у зв'язку з відмовою від податку на прибуток.

Податок на прибуток є одним з найбільш складних в адмініструванні та корупціогенних податків в Україні. В Адміністрації президент підрахували, що відмова від нього призведе до скорочення бюджетних надходжень на 30 мільярдів гривень у перший рік. У той же час, заміна податку на прибуток податком на виведений капітал має привести до скорочення корупції в ДФС, стимулювати інвестиції та створення нових робочих місць.

Детальніше про запровадження податку на виведений капітал (розподілений прибуток) і відмову від податку на прибуток, їх адміністрування та вплив на українську економіку читаєте у матеріалі Юлії Самаєвої "Прибуткові страсті" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі