У Мінфіні назвали умови МВФ, які ще потрібно виконати

Поділитися
У Мінфіні назвали умови МВФ, які ще потрібно виконати © Андрій Товстиженко, DT.UA
Левова частина умов вже виконана.

Міністерство фінансів виконало всі маяки і левову частину умов програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це розповіла міністр фінансів Оксана Маркарова ЕП.

"Під час візиту експертів МВФ у нас відбулася дуже конструктивна обговорення. Всі поточні маяки і більшість поточних зобов'язань за програмою виконані, а ті, які не виконані - у процесі виконання, і ми розуміємо, що їх імплементація просувається добре", - сказала Маркарова.

За її словами, підготовка до оголошення конкурсу на відбір керівників державної митної та Державної податкової служб в процесі, однак, навіть якщо цей пункт буде виконано не до кінця квітня, а до середини травня - це технічний момент.

"Головне, щоб до моменту нашого шестимісячного перегляду (травень 2019 – ред.), ми виконали все, що пообіцяли виконати", - підкреслила вона.

Частина зобов'язань, які ще належить виконати, стосується державних банків.

"Скоро HR компанії представлять нам перелік кандидатів у незалежних наглядових рад Ощадбанку, Укрексімбанку та Приватбанку. Я сподіваюся, це станеться до кінця квітня", - сказала Маркарова.

"Потім потрібно буде визначитися з представниками від Кабміну і Адміністрації Президента. Думаю, що це питання буде вирішено досить швидко", - повідомила міністр фінансів.

Виконання ряду умов Меморандуму та зобов'язань України перед ЄС залежить від парламенту.

Очікується, що Верховна Рада підтримає законопроект про введення авторизованих економічних операторів (№7473).

"Він ставиться до євроінтеграційних законопроектів, і зараз ми разом з комітетом з питань податкової та митної політики доопрацьовуємо", - розповіла Маркарова.

Міністр фінансів очікує, що парламентарі розглянуть його після закону про мову.

Ще два законопроекти, які потрібно прийняти в рамках зобов'язань перед МВФ та ЄС, - про введення загального транзиту (№9532) з 35 країнами та про запобігання відмиванню коштів (№9417). Останній дозволить привести правила фінансового моніторингу у відповідність до Директиви ЄС. Ці законопроекти, разом з ратифікованою Конвенцією MLI, дозволять об'єднати зусилля в боротьбі з розмиванням бази та виводом прибутку з-під оподаткування.

"Якщо говорити про пункти меморандуму, які не є маяками програми, то МВФ завжди з розумінням відноситься до причин, по яких ми не можемо вкластися у визначені програмою терміни. Головне, щоб ці причини були об'єктивними ", - пояснила вона.

"Всі наші міжнародні кредитори готові нам допомагати і виділяти фінансування, але наше перебування у програмі з МВФ є для них бенчмарком і обов'язковою умовою", - резюмувала вона.

Нагадаємо, що 21 грудня Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці stand-by з МВФ у розмірі SDR 1 млрд (близько 1,4 млрд доларів), завдяки чому міжнародні резерви країни зросли до 20,1 млрд доларів. Всього програма розрахована на макрофінансування в обсязі 3,9 млрд доларів США.

Наступні ради директорів МВФ заплановані на 15 травня і 15 листопада. На них будуть обговорюватися надання Україні ще двох траншів за 1,3 млрд доларів кожен.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі