У Мінагрополітики вважають за необхідне активізувати взаємодію з усіма регіональними дорадниками України

Поділитися
У Мінагрополітики вважають за необхідне активізувати взаємодію  з усіма регіональними дорадниками України

Дорадництво в галузі АПК здійснює своєчасне і обґрунтоване донесення інформації до сільгоспвиробників про підтримку держави. На зустрічі представників Мінагрополітики з експертами-дорадниками та керівниками дорадчих служб перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк підкреслив необхідність активізувати співробітництво міністерства з усіма регіональними дорадниками України.

Ця зустріч мала за мету обговорення програм держпідтримки сільського господарства на 2018 рік та створення механізмів, які б посилювали інформаційну та консультативну діяльність дорадників.

За словами Максима Мартинюка після визначення Урядом пріоритетних напрямків підтримки сільгоспвиробника на 2018 рік Мінагрополітики активно формує порядки використання коштів. Він підкреслив головну роль дорадчих служб у процесі донесення необхідної інформації про підтримку до безпосередньо виробника, який має своєчасно оцінити свої можливості і ефективно скористатися державною допомогою.

На зустрічі одним з головних питань був аналіз розподілення 6,3 млрд. гривень, передбачених Урядом у держбюджеті на 2018 рік, по таким головним напрямкам розвитку АПК:

  • стимулювання виробників сільськогосподарської продукції у вигляді бюджетної дотації у розмірі 2 млрд. гривень, з якої один виробник має одержати не більше 150 млн. гривень;
  • технічне переобладнання аграрного сектору буде впроваджене за рахунок 1 млрд. гривень, який буде спрямований на часткову компенсацію вартості придбаного обладнання та с/г техніки виробництва України;
  • розвиток фермерських господарств та сільської кооперації буде підтриманий сумою в 1 млрд. гривень, який розподілиться навпіл між кооперацією та окремими підприємствами – класичними, сімейними, новоствореними фермерами та господарствами, зайнятими в сфері садівництва, овочівництва, ягідництва, тваринництва та біоенергетики:
  • тваринництво отримує 2 млрд. гривень, які будуть спрямовані на реконструкцію та будівництво комплексів по вирощуванню тварин з метою наростити їх поголів'я та вирівняти ціни на м'ясо;
  • програма генетики у тваринництві передбачає отримання 300 млн. гривен для м'ясного, молочного скотарства та свинарства.

В ході зустрічі дорадниками було звернуто увагу на їх участь в територіальних об'єднаних громадах, на фінансування дорадчих служб та перепідготовку їх службовців в агарних університетах.

На засіданні було враховано пропозиції дорадників і прийнято рішення зустрітися разом представникам Мінагрополітики, Міністерства освіти і науки України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України для вирішення означених проблем, а питання фінансування переадресувати до облдержадміністрацій з пропозиціями Мінагрополітики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі