У Київській школі економіки заявили про загрозу закриття через обов'язкове е-декларування

Поділитися
У Київській школі економіки заявили про загрозу закриття через обов'язкове е-декларування Співробітники КШЕ зі США та ЄС не хочуть звітувати перед НАЗК про своє майно в Америці та Європі © Петро Порошенко/Facebook
Згідно з новою редакцією закону, навчальний заклад прирівняли до антикорупційної неурядової організації.

Почесний президент Київської школи економіки і член Ради Національного банку України Тимофій Мілованов повідомив про наміри членів Ради директорів КШЭ подати у відставку із-за необхідності подавати в Україні електронні декларації про майно та доходи.

"Першу відставку я отримав сьогодні вранці. Якщо не буде ради директорів - не буде школи. Якщо всі іноземні директора підуть, то школа перетворитися на ізольований містечковий виш низького рівня", – написав Мілованов на своїй сторінці у Facebook ввечері понеділка, 19 березня.

За словами почесного президента КШЕ, один з директорів збирається піти у відставку з 30 березня, ще четверо – планують зробити те ж саме.

Він пояснив, що директори, серед яких чимало авторитетних західних учених і громадських діячів, не хочуть декларувати в Україні все своє закордонне майно.

"Декларувати повинні все - іноземні вчені, які живуть у США, директори європейських наукових інститутів, викладачі з європейських та американських університетів, які приїжджали до нас викладати. І звичайно всі українці - директори та співробітники", - додав Мілованов.

За його словами, небажання подавати декларації пов'язано, зокрема, з технічними та бюрократичними складнощами.

"Щоб отримати електронний ключ, потрібно отримати податковий номер. З оригіналом паспорта. В Україні. Іноземцю. Директору європейського наукового інституту. Професору американського університету", – написав він.

Необхідність подання електронних декларацій керівництвом і співробітниками обумовлена тим, що КШЕ реалізує низку освітніх та дослідницьких проектів про публічні закупівлі та систему Prozorro.

"Боремося з корупцією через освіту закупників, дизайн аукціонів Prozorro й аналітику", - зіронізував Милованов.

Заснована в 1996 році Київська школа економіки здійснює освітню діяльність за підтримки уряду Швеції. Членами ради директорів КШЕ є екс-посол США в Україні Джон Гербст, асоційований голова факультету економіки Університету Дюка (США) Чарльз Беккер, директор Стокгольского університеті перехідної економіки (SITE) Торбьорн Беккер, президент Американо-української ділової ради Морган Вільямс, аналітик Atlantic Council Андерс Аслунд, музикант Святослав Вакарчук та інші.

Читайте також: Рада на цьому тижні розгляне скасування е-декларацій для антикорупціонерів

Нагадаємо, у березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларацій. Проте під час розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.

Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.

Венеціанська комісія рекомендувала Україні скасувати цю норму до 1 квітня 2018 року.

Президент України Петро Порошенко пообіцяв підтримати скасування цієї норми.

Детальніше про проблему невідповідності прийнятих в Україні законів конституційним гарантіям прав і свобод громадян читайте у статті Олександра Банчука "Свобода, яку ми втрачаємо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі