У "Газпромі" пояснили скорочення транзиту через Україну і Словаччину

Поділитися
У "Газпромі" пояснили скорочення транзиту через Україну і Словаччину
Як заявили в російському монополісті, офіційна причина скорочення транзиту в цьому напрямку - завершення ремонту газопроводу "Ямал-Європа".

"Газпром" скоротить транзит російського газу в Європу через Україну і Словаччину у зв'язку з завершенням ремонту газопроводу "Ямал-Європа" і великим використання його потужностей. Про це заявили в російській компанії в понеділок, 15 вересня.

"Зараз після ремонту йде більше газу через газопровід "Ямал-Європа", тому через Словаччину (через Україну, відповідно, теж, - ред.) поставки менше", - заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

Зазначимо, що номінація на транзит російського газу через Україну і Словаччину по ужгородському коридору, з початку місяця стабільно перевищувала 60 млн кубометрів, на понеділок заявлена в розмірі 49,6 млн кубометрів, що на 17% нижче середніх значень за попередні два тижні.

Як свідчать дані словацького газотранспортного оператора Eustream, попередня номінація на вівторок не надто відрізняється цього значення - 51,6 млн кубометрів.

Словаччина після України є одним з головних транзитних коридорів російського газу в ЄС. З початку вересня Eustream почала реверсні поставки газу в Україну. Одночасно із запуском словацького реверсу Росія скоротила експорт газу в сусідні з Україною країни до мінімальних контрактних значень.

Однак досі скорочення транзиту російського газу через Словаччину не вплинуло на величину реверсного потоку в Україну - він стабільно тримається в районі 26 млн кубометрів на добу і номінація на 15 вересня становить 26,36 млн кубометрів.

Нагадаємо, на даний момент Україна отримує газ за реверсними маршрутами з Угорщини, Польщі, Словаччини.

Раніше Польща була змушена тимчасово припинити реверс газу в Україну через обмеження з боку РФ. Крім того, "Газпром", використовуючи свої прямі та непрямі інструменти тиску, штучно підняв ціни на газ для Угорщини, що автоматично зробило невигідним для України використання цього маршруту отримання газу. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі