У довгострокових очікуваннях бізнесу оптимістичні прогнози домінують над песимістичними — експерт - Економіка - dt.ua

У довгострокових очікуваннях бізнесу оптимістичні прогнози домінують над песимістичними — експерт

4 січня, 2019, 14:04 Роздрукувати

31,6% опитаних планують розширити ділову активність через два роки.

У довгострокових очікуваннях також оптимістичні прогнози домінують над песимістичними, хоча різниця між ними різко зменшилась у жовтні 2018 р. Уперше питання про перспективи ділової активності за два роки ми поставили в жовтні 2017-го, тоді 37,3% опитаних планували розширити ділову активність у перспективі двох років, і лише 6,8% прогнозували зменшити її. Балансовий показник становив +30,5%. Далі протягом 2018 р. значення цього показника зменшувалося і в жовтні 2018-го досягло значення +5,6%. Це відбулося в основному за рахунок суттєвого зростання частки тих, хто прогнозує зменшити свою ділову активність у наступні два роки. Так, 31,6% опитаних планують розширити ділову активність через два роки, а 26% — планують зменшити її. Такі результати щоквартального опитування керівників 300 промислових підприємств "Ділова думка" Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Оксана Кузяків, виконавчий директор інституту. За її словами, довгострокові очікування щодо ділової активності залежать від розміру підприємства.

"Очікування великих підприємств суттєво різняться від очікувань малих і середніх. Серед перших лише 3,8% повідомили, що планують скоротити діяльність у наступні два роки, а 60,4% керівників великих підприємств повідомили про плани розширити діяльність. Натомість майже третина малих і середніх підприємств очікують зменшення своєї ділової активності у наступні два роки. Підсумовуючи наведений вище аналіз, зазначимо, що, попри домінування позитивних прогнозів, динаміка самих трендів свідчить про нестійкість зростання", — відзначає експерт.

Детальніше про заміри ділової активності і очікувань читайте в статті Оксани Кузяків "Економічні очікування українського бізнесу напередодні виборів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Евгений Буравлев Евгений Буравлев 4 січня, 14:38 Україна - країна олігархів, їх великіх статків, їх великого бізнесу. Саме тому задіяна владою економічна модель стоїть лицем до великих бізнесменів-олігархів і дупою до усих інших, у тому числі до малого і середнього бізнесу. І лише можливі зміни влади, внаслідок грядучих виборів, можуть нарешті принести бізнесу бажані очікування та оті оптимістичні прогнози, що нарешті стануть домінувати над песимістичними. Але динамічно зростаюча економіка може запрацювати лише за умов насичення її малим і середнім бізнесом. А відтворення малого і середнього бізнесу на основі їх самоорганізації потребує наявності купівельної спроможності населення, котра за нинішньою владою геть втрачена. Отож, згадані прогнози можуть стати оптимістичними лише за умов повернення населенню грошей, відібраних нинішньою владою. згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >