У Держгеонадра припинення спецдозволів "Чорноморнафтогазу", які виступають доказами у справі проти РФ, обгрунтували заборгованістю по ренті

Поділитися
У Держгеонадра припинення спецдозволів "Чорноморнафтогазу", які виступають доказами у справі проти РФ, обгрунтували заборгованістю по ренті Держгеонадра направила «Чорноморнафтогаз» у ДФС © ТАСС
"Чорноморнафтогаз" заборгувало державі понад 23 млн грн рентної плати

Державна служба геології та надр України призупинила дії спеціальних дозволів на родовища Штормове та Одеське ПАТ "ДАТ Чорноморнафтогаз" через борг по рентній платі у сумі понад 23 млн грн. Йдеться у релізі регулятора.

Зазначається, що Державна фіскальна служба внесла подання до Служби про призупинення дії спецдозволів через заборгованість "Чорноморнафтогазу" по рентній платі. У свою чергу, Держгеонадра була зобов'язана призупинити дію спецдозволів.

Раніше Держгеонадра надала підприємству 30 днів для усунення порушення. Однак, надрокористувач не скористався наданим терміном.

"Згідно з чинним законодавством Держгеонадра зобов'язана відреагувати на подання фіскальної служби щодо заборгованості будь-якого надрокористувача. Борг перед державою "Чорноморнафтогазу" складає понад 23 млн грн. Свого часу Служба надавала 30 днів на усунення порушень. Компанія цим правом не скористалось. Тепер ми змушені зупинити дію спецдозволів. Сподіваюсь, що це тимчасові заходи", - пояснює керівник Держгеонадр Микола Бояркін.

У Службі наголошують, що про анулювання спецдозволів не йдеться.

"Для вирішення ситуації "Чорноморнафтогаз" необхідно звернутись до фіскальної служби. Після досягнення компромісу, ДФС направляє нам листа про відсутність заборгованості і ми одразу ж поставимо питання про поновлення дії спецдозволів. Спосіб їх поновлення, передбачений законом, який є один для всіх", - наголошує Бояркін.

Нагадємо, зупинка Держгеонадра дії спецдозволів "Чорноморнафтогазу" на видобування газу з родовищ Одеське та Штормове у Чорному морі, які були захоплені водночас з окупацією Криму, посилить позицію РФ в арбітражному трибуналі щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права. Організаційне засідання трибуналу у справі призначено на 12 травня.

Раніше голова правління "Чорноморнафтогаз" Світлана Нєжнова повідомляла DT.UA, що підприємство "Чорноморнафтогаз", потужності якого були захоплені Росією при анексії Криму, за рік зуміло здобути на 15 свердловинах Одеського родовища в 10 разів менше палива, ніж планувалося.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль в коментарі DT.UA повідомляла, що проведення організаційного слухання в арбітражі із позовом про порушення Росією Конвенції ООН з морського права призначене на 12 травня.

У вересні минулого року Міністерство закордонних справ України офіційно спрямувало до МЗС РФ повідомлення про арбітраж і позовну заяву про ініціювання арбітражного розгляду відповідно до Додатку VII до Конвенції ООН з морського права 1982 року.

За допомогою арбітражу Україна намагається припинити порушення Російською Федерацією положень Конвенції, а також захистити свої права у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці, включаючи права України на природні ресурси континентального шельфу Криму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі