НА ЕКОНОМІЧНОМУ ФОРУМІ В ДАВОСІ РОЗПОВІЛИ, СКІЛЬКИ В СВІТІ НАКОПИЧИЛОСЯ БОРГІВ - Економіка - dt.ua

У Давосі назвали суму всіх боргів у світі

22 січня, 14:08 Роздрукувати

Уряди всіх країн набрали 63 трильйона доларів боргів. Це лише близько чверті глобальної боргового навантаження.

Під час Всесвітнього економічного форуму у швейцарському Давосі учасники чергової дискусії спробували обговорити, наскільки людство підготовлено до можливості чергового фінансової кризи і яким чином можна їй запобігти.

Учасники панелі "Переосмислення світового фінансового ризику" форуму під загальною назвою "Глобалізація 4.0: формування глобальної архітектури в епоху четвертої промислової революції" кажуть, рівень корпоративного і державного боргу фактично вище, ніж до фінансової кризи.

Глобальне боргове навантаження значно вище, ніж до світової фінансової кризи - близько 225% ВВП. У світі накопичилося 247 трильйонів доларів боргу, в тому числі 63 трильйона доларів, взятих центральними урядами.

Заступник голови Комісії з регулювання цінних паперів Китаю Фан Сінхай сказав, що китайська економіка сповільниться в цьому році, але це не стане крахом. В цьому році зростання, ймовірно, складе 6%.

Рей Даліо, засновник американської інвестиційної компанії Bridgewater Associates, зазначив, що є розумний шанс, що грошово-кредитна політика повинна буде стати простішою.

"Протягом певного періоду часу важливе зростання продуктивності. Існує короткостроковий і довгостроковий борговий цикл. Це структура, на яку BA дивиться при інвестуванні", - сказав Даліо.

Даліо вважає, що є реальна проблема з точки зору кількості боргів, які США повинні будуть продати решті світу в найближчі кілька років. "Хто збирається придбати цю суму боргу? Це буде проблемою. Нормальною еволюцією буде глобалізація".

"За останні 40 років у Китаї не було значної фінансової кризи. Як це вдалося? У нас дуже спадний підхід до управління фінансовими ризиками. Центральний уряд постійно підтримує зв'язок з фінансовим сектором. Якщо ризики накопичуються, втручається уряд. Якщо виникають коливання, ми швидко рухаємося, щоб стримати ризик, щоб він не поширювався на всю систему", - сказав Фан Сінхай. "Саме так нам вдалося вирости, не піддаючись великому фінансовому ризику. Там є урок, на який повинен поглянути інший світ".

Читайте також: У Давосі назвали драйвер номер один в попиті на енергію

Нагадаємо, що близько трьох тисяч учасників з бізнесу, урядів, громадянського суспільства, мистецтва, культури і засобів масової інформації зібралися у швейцарському гірському місті Давос для участі в 47-му Всесвітньому економічному форумі, який присвячений деяким з найбільш гострих глобальних проблем. Редакція DT.UA зібрала всі ключові моменти, які обговорять на ВЕФ-2019.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >