КОНДИЦІОНЕРИ Є ДРАЙВЕРОМ НОМЕР ОДИН В ПОПИТІ НА ЕНЕРГІЮ - Економіка - dt.ua

У Давосі назвали драйвер номер один в попиті на енергію

22 січня, 11:13 Роздрукувати

Гряде майбутнє енергетики з низьким вмістом вуглецю, але людство повинно рухатися ще швидше, вважають учасники ВЕФ.

На Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі кажуть, що перехід до зеленого майбутнього енергетики йде повним ходом, але продовжують обговорювати те, з яким урахуванням глибоких технологічних, соціальних і політичних зрушень повинен адаптуватися енергетичний сектор. Очікується, що до 2050 року близько половини всієї світової енергії буде генеруватися енергією вітру і Сонця.

Учасники панелі "Стратегічний погляд на енергетику" кажуть, що гряде майбутнє енергетики з низьким вмістом вуглецю, але людство повинно рухатися ще швидше.

Член ради директорів Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль назвав 2018 рік "роком електрифікації". Він вважає, що попит на електроенергію зростає швидше, ніж багато хто думає. Це в основному обумовлено зростанням доходів, особливо на ринках, що розвиваються.

За його словами, драйвер номер один в попиті на енергію може здивувати багатьох людей — це кондиціонери. Кондиціонери поширені в Індії, Китаї і країнах АСЕАН. Ці країни, у свою чергу, є драйверами споживання енергії в усьому світі.

Біроль вважає, що необхідно дуже ретельно вибирати джерела енергії.

Нам знадобляться нафта, чисте вугілля, газ і, звичайно, поновлювані джерела енергії, але електроенергія - це майбутнє енергії, додає він.

За словами міністра енергетики Китаю Чжана Цзяньхуа, до кінця 2018 року у всіх в країні є електрика — це величезне досягнення для другої за величиною економіки світу.

Він додав, що у Китаю є нова низьковуглецева зелена стратегія. До 2020 року на низьковуглецеву енергію і природний газ буде припадати 15% і 10% від загальної первинної енергії, відповідно. До 2030 року ці цифри складуть 20% і 15%. Китай хотів би досягти пікових викидів CO2 як можна швидше, і їх викиди CO2 на одиницю ВВП будуть знижені на 60-65% порівняно з 2005 роком.

Міністр зазначив, що чиста енергія стане основним енергетичним сектором Китаю до 2035 року.

Читайте також: Економічний форум у Давосі: хто і скільки платить за участь

Нагадаємо, що ,лизько трьох тисяч учасників з бізнесу, урядів, громадянського суспільства, мистецтва, культури і засобів масової інформації зібралися у швейцарському гірському місті Давос для участі в 47-му Всесвітньому економічному форумі, який присвячений деяким з найбільш гострих глобальних проблем. Редакція DT.UA зібрала всі ключові моменти, які обговорять на ВЕФ-2019.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >