У банків є оптимізм щодо зростання кредитів і депозитів – Нацбанк

Поділитися
У банків є оптимізм щодо зростання кредитів і депозитів – Нацбанк
Покращилися очікування банків щодо якості кредитного портфеля.

Українські банки очікують подальшого зростання кредитування і притоку депозитів, констатують незначне зниження кредитного ризику та ризику ліквідності, а також зростання відсоткового ризику. Про це свідчать результати опитування "Про умови банківського кредитування", який провів Національним банком України (НБУ) в I кварталі 2020 року.

Наголошується, що 84% респондентів прогнозують збільшення портфеля корпоративних кредитів, а 71% - роздрібних. Уточнюється, що великі банки очікують пожвавлення попиту на іпотечне кредитування.

При цьому всі респонденти прогнозують приплив депозитів як підприємств, так і домогосподарств. Більшість опитаних банків очікують прискорення зростання фондування від корпоративних клієнтів.

У звіті наголошується, що очікування банків щодо якості кредитного портфеля покращилися, тоді як у попередні два квартали прогнозувалося його незначне погіршення.

Згідно з опитуванням центробанку, в основному великі банки очікують, що в першому кварталі 2020 року несуттєво знизяться кредитний та операційний ризики, а процентний ризик, валютний та ризик ліквідності не зміняться.

Крім того, у першому кварталі 2020 року банки очікують пом'якшення стандартів надання позик для малого і середнього бізнесу (МСБ), гривневих кредитів та короткострокових позик, а також споживчого кредитування, свідчать результати опитування.

Разом з тим українські банки констатують збільшення попиту населення і бізнесу на кредити в четвертому кварталі 2019 року, переважно завдяки зниженню процентних ставок. Крім того, підвищення конкуренції за якісних позичальників між фінансовими установами вплинуло на пом'якшення стандартів кредитування фізосіб і юросіб, йдеться в документі.

За оцінкою банків, у четвертому кварталі загальний рівень ризиків несуттєво знизився за рахунок зниження кредитного ризику і ризику ліквідності, при цьому валютний та операційний ризики не змінилися, а процентний - несуттєво зріс у 18% респондентів.

Опитування проводилося з 17 грудня 2019 року по 10 січня 2020 року серед кредитних менеджерів 49 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 99%.

Повідомлялося, що на початок поточного року з 75 платоспроможних банків хоча б один норматив порушили 10 банків, хоча на 1 грудня їх було 12.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі