У 37% українців немає рахунку в банку - глава НБУ

Поділитися
У 37% українців немає рахунку в банку - глава НБУ © Нацбанк України/Facebook
За шість років рівень фінансової інклюзії в Україні виріс з 41 до 63%.

Близько 37% громадян України не мають жодного відкритого банківського рахунку. Рівень фінансової інклюзії в країні є недостатнім, хоча частка безготівкових розрахунків зростає. Про це заявив голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій, пише FinClub.

"У 2011 році серед дорослого населення України 41% жителів мали хоча б один банківський рахунок. За шість років, тобто до 2017 року, цей показник зріс і становить вже 63%", - уточнив Смолій.

Він зазначив, що цей показник недостатній, так як 37% громадян не мають рахунків в банках.

В якості прикладу він навів показники таких країн, як Вірменія (48%), Чеська Республіка (81%), Угорщина (75%), Білорусь (81%), Австрія (98%), Королівство Нідерланди (100%), Данія (100%), де показник фінансової інклюзії значно вище.

Голова НБУ також зазначив, що для підвищення рівня фінансової інклюзії потрібно стимулювати розвиток новітніх фінансових технологій, посилювати захист прав споживачів і працювати над підвищенням фінансової грамотності громадян.

Повідомлялося, що частка безготівкових розрахунків в Україні за обсягом операцій в першому кварталі 2018 року зросла на 5,1 п. п. до 44,4%, їх обсяг склав 272,6 млрд грн.

На думку експертів, розвиток безготівкових розрахунків в Україні нерозривно пов'язаний з оздоровленням банківського сектора.

Детальніше про розвиток безготівкових розрахунків в Україні читайте у статті Юлії Самаевой "Без купюр" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі