У 2019 році Україна повинна виплатити майже 4 млрд дол. — оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У 2019 році Україна повинна виплатити майже 4 млрд дол. — оглядач
"Проїсти" валютні резерви без гарантій, що вони будуть поповнюватися в майбутньому, - не наймудріше рішення.

Наступні три місяці будуть для нас лише відносним затишшям, у цілому країні доведеться віддати 1,3 млрд дол. за кредитами МВФ, ОЗДП і відсотками, але суму буде роздроблено на невеликі платежі. Справжній пік настане у вересні 2019-го, коли протягом місяця ми зобов'язані будемо повернути 700 млн дол. за єврооблігаціями, 600 млн - МВФ і 600 млн дол. - відсотків і виплат за іншими євробондами. І ще 700 млн дол. нам треба буде повернути в жовтні-листопаді. У сумі майже 4 млрд дол. Так, ЗВР на кінець квітня, за даними НБУ, становили 20,5 млрд дол. Теоретично їх цілком вистачає. Але далеко не всі виплати здійснює НБУ із ЗВР, значну їх частину (цього року близько 3 млрд дол.) повинен виплатити Мінфін із держбюджету.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, з погляду обивателя, і гроші Мінфіну, і кошти НБУ - це просто державні гроші, але з позиції держфінансів усе значно складніше, і просто так витратити кошти регулятора на кредити, взяті урядом, не можна (хіба що обміняти на гривню).

"Але навіть якщо це стало б можливим, на нас чекають ще виплати 2020, 2021, 2022 рр., і "проїсти" валютні резерви без гарантій, що вони поповнюватимуться в майбутньому, - не наймудріше рішення. Тим більше, що ЗВР використовуються не тільки й не стільки для повернення боргів, скільки для підтримки курсової стабільності в моменти, коли на внутрішньому ринку виникає дефіцит валюти, - зазначає оглядач. - Для України, зростання імпорту в якій традиційно випереджає збільшення експорту, потреба у валютному запасі - життєва необхідність і запорука стабільності економіки. Для нас дуже важливо, щоб ЗВР покривали мінімум три місяці майбутнього імпорту, інакше курс національної валюти злетить угору. Без коштів МВФ і грошей від інших МФО під кінець року наші валютні резерви не зможуть покрити навіть два місяці імпорту, без можливості розміщення наших облігацій на зовнішніх ринках - навіть місяця не покриють. Це пряма загроза кризи".

Детальніше про проблеми з МВФ читайте в статті Юлії Самаєвої "Економічний краш-тест. Ключ на старт?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі