У 2014 році відсоткові ставки зростатимуть, прогнозують експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У 2014 році відсоткові ставки зростатимуть, прогнозують експерти © ZN.UA
Можливо, відбудеться невелике зростання ставок за гривневими вкладами у рамках короткострокових святкових акцій банків. За валютними вкладами ставки, швидше за все, залишаться без змін.

Ставки за депозитами у 2014 році істотно не відрізнятимуться від ставок у 2013 році. Таку думку висловив керівник проектів українського представництва німецької консалтингової компанії zeb Тарас Тищенко.

При цьому директор з маркетингових пропозицій "Фідобанка" Володимир Буданов не виключив, що на депозитні ставки буде впливати фактор мінімального зростання доходів населення і прискорення інфляції. Однак експерт підкреслив, що банки будуть намагатися знизити свої відсоткові витрати, а також зробити доступними кредитні ресурси для корпоративного бізнесу.

Аналізуючи перспективи депозитного ринку до кінця 2013 року, директор департаменту розвитку продуктів банку "Фінанси та Кредит" Наталя Кравець зазначила, що, можливо, відбудеться невелике зростання ставок за гривневими вкладами в рамках короткострокових святкових акцій банків. За валютними вкладами ставки, швидше за все, залишаться без змін, враховуючи, що витрати банків за валютними депозитами (резервування, внески до Фонду гарантування) "і без того набагато вищі, ніж за гривневими депозитами".

На думку ж директора департаменту роздрібних клієнтів "Кредобанку" Орисі Юзвишин, враховуючи зацікавленість експортерів у валютних кредитах за ставками, не вищими ніж 6-8%, а також витрати банків на резервування, учасники ринку повинні працювати на зниження ставок за валютними депозитами на рівні не вище 1%.

Окрім того, за словами експерта, одним із способів стимулювання дедоларизації депозитних портфелів банків, могло б стати законодавче обмеження ставки споживчого кредитування. Разом з тим Юзвишин вважає передчасним скасування гарантій за валютними депозитами, враховуючи їхню значну частку у банківській системі. Представник "Кредобанку" вказує на те, що, наприклад, у сусідній Польщі забезпеченню від Bankowego Funduszu gwarancyjnego (Фонду гарантування банківських вкладів) підлягають депозити як в національній, так в іноземній валюті фізичних та юридичних осіб до суми, еквівалентної 100 000 євро.

Нагадаємо, що відмову від гарантування валютних депозитів як способу дедоларизації економіки передчасним кроком називав, зокрема, заступник голови правління НБУ та голова адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізосіб Олексій Ткаченко. Він звертав увагу, що на сьогодні вже еволюційно відбувається дедоларизація депозитного портфеля банків. З початку року частка валютних вкладів фізосіб зменшилася з 51% до 45%. !zn

Читайте також:

Банкіри пропонують новий вид депозитів - без права на дострокове зняття коштів

Кредити в Україні такі дорогі через неякісну бюджетну політику уряду

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі