Туреччина і Азербайджан створюють консорціум для будівництва газопроводу до Європи - Економіка - dt.ua

Туреччина і Азербайджан створюють консорціум для будівництва газопроводу до Європи

26 грудня, 2011, 12:13 Роздрукувати

Туреччина і Азербайджан 26 грудня підписали меморандум про взаєморозуміння щодо створення консорціуму, що будуватиме газопровід Trans Anadolu (TANAP) для постачання природного газу з азербайджанського родовища "Шах Деніз" в Європу через турецьку територію.

© worldprints.com

Документ підписали міністр промисловості і енергетики Азербайджану Натік Алієв і міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Танер Йилдиз.

За словами Йилдиза, вартість газопроводу буде визначатися компанією SOCAR (Держнафтокомпанія Азербайджану, ДНКАР) і може бути близька до раніше озвучених цифр у млрд. Будівництво газопроводу TANAP необхідне для експорту більшої частини з 50 млрд куб. м газу, які Азербайджан має намір видобувати до 2025 р.

Учасники проекту планують вирішити всі питання щодо цього газопроводу у 2012 р. і почати будівництво з тим, щоб проект було здано до кінця 2017 р., коли почнеться реалізація другої стадії розробки азербайджанського газоконденсатного родовища "Шах Деніз".

Засновниками консорціуму будуть SOCAR, турецький державний трубопровідний оператор Botas і турецька нафтова компанія Turkiye Petrolleri AO. Надалі до консорціуму зможуть приєднатися й інші міжнародні нафтогазові компанії. Газопровід повинен стати основою "Південного газового коридору". Консорціум розробки азербайджанського газоконденсатного родовища "Шах Деніз" (обсяг запасів в 1,2 трлн куб. м) розглядає можливі маршрути експорту газу в Європу. Зокрема, вивчаються маршрути "Південного газового коридору".

"Південний газовий коридор" є одним з пріоритетних для Євросоюзу енергетичних проектів. Він покликаний диверсифікувати маршрути і джерела енергопостачань і тим самим збільшити енергетичну безпеку ЄС. До проектів "Південного газового коридору" належать газопровід Nabucco, Трансадріатичний газопровід (TAP), ITGI (газопровід Туреччина-Греція-Італія).

За матеріалами: РБК-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >