ТРУБНИЙ ПОКЛИК

Поділитися
Державний комітет промислової політики України має намір найближчим часом разом із керівниками т...

Державний комітет промислової політики України має намір найближчим часом разом із керівниками трубних підприємств розглянути можливість перерозподілу квот на постачання труб до Росії, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Як раніше вже повідомляло «ДТ», Україна й Росія підписали протокол і угоду з обмеження постачань до РФ труб українського виробництва. Втім, учасники цієї угоди кажуть, що при цьому російська сторона «виклала в ній свої побажання щодо розподілу квот серед українських підприємств і, відповідно, постачання продукції конкретними виробниками». Росіяни оголосили свої наміри у постачанні з України труб певних розмірів і характеристик. Вони пропонують постачати трубну продукцію, що не виробляється в Росії.

Схоже, що Україна на такі детальні рекомендації з боку РФ не розраховувала, тому нині є деякі ускладнення з номенклатурою постачань. В Україні гадали, що зможуть самі визначати в межах узгоджених квот асортимент труб, що постачатимуться.

Нагадаємо, що до постанови уряду України щодо розподілу квот між підприємствами трубної промисловості не ввійшли три підприємства: Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча, Дніпропетровський металургійний завод ім. Комінтерну (ВАТ «Комінмет») і Луганський трубний завод, які звернулися до Держпромполітики з проханням про виділення квот.

Як повідомлялося раніше, для українських підприємств на 2001 рік визначено квоти на експорт до Росії труб із чорних металів, що підлягають ліцензуванню, в загальному обсязі 413,33 тис. тонн. Зокрема, загальна квота на експорт труб (крім труб великого діаметра) встановлена в обсязі 323,33 тис. тонн, на труби для нафто- і газопроводів із зовнішнім діаметром 1420 мм — 90 тис. тонн. Це визначено постановою Кабінету міністрів України від 26 квітня, що набрала чинності з 1 травня.

Згідно з документом квоти на експорт до Росії труб із чорних металів (крім труб великого діаметра), що підлягають ліцензуванню в 2001 році, серед підприємств розподілені в такий спосіб: Дніпровський трубний завод — 33,626 тис. тонн, Нижньодніпровський трубопрокатний завод — 148,732 тис. тонн, Нікопольський південнотрубний завод — 12,933 тис. тонн, Нікопольський завод безшовних труб — 57,229 тис. тонн, Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» — 10,347 тис. тонн, Нікопольський завод нержавіючих труб — 2,91 тис. тонн, Новомосковський трубний завод — 41,386 тис. тонн і Харцизький трубний завод — 16,167 тис. тонн.

За домовленістю виробників-експортерів можливі зміни в їхніх пайових квотах у межах річної квоти з повідомленням про це Мінекономіки України і Мінекономічного розвитку і торгівлі Росії. Такі зміни набирають чинності після отримання Мінекономрозвитку і торгівлі Росії повідомлення про це від Мінекономіки України.

Відповідно до документа Мінекономіки України доручено забезпечити ліцензування експорту зазначених товарів у межах установлених квот.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі