Три країни Перської затоки прийняли рішення додатково знизити видобуток нафти

Поділитися
Три країни Перської затоки прийняли рішення додатково знизити видобуток нафти © DT.UA
Країни знизять видобуток додатково до квоти ОПЕК+.

Саудівська Аравія, Кувейт і Об'єднані Арабські Емірати в червні знизять видобуток нафти додатково до квоти ОПЕК+. Як повідомляє Reuters, влади країн вирішили додатково скоротити видобуток нафти на 1 млн бар./добу - до 7,5 млн бар./добу.

В Міненерго країни відзначили, що в результаті загальне скорочення видобутку нафти складе близько 4,8 млн бар./добу до рівня квітня.

Як зазначили в Міненерго Саудівської Аравії, мета скорочення нафтовидобутку - стимулювання інших країн ОПЕК+ виконати умови угоди і забезпечити додаткове добровільне зниження видобутку.

Державній нафтовій компанії Saudi Aramco доручено знайти можливість знизити видобуток в травні від рівня 8,492 млн бар./добу за домовленістю з клієнтами.

Читайте також: Російська нафта подорожчала до $ 24,68 за барель

Повідомлялося, що ціни на нафту еталонних марок минулого тижня зростали після зниження раніше. Експерти пов'язували зростання цін з відновленням зростанням попиту та імпорту нафти в Китай. Але стабільності на ринку поки немає.

20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень. Перед закриттям торгів ціна контрактів на поставку нафти в травні досягала -39 доларів за барель. Ситуація на біржі обумовлена надлишком нафти на ринку, що пов'язано із зростанням видобутку при низькому попиті, і переповненості нафтосховищ в США: їх завантаження наближається до граничних показників.

Хоча президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що ціни на нафту не будуть такими рекордно низькими дуже довго. Падіння вартості ф'ючерсів він назвав "короткостроковим явищем" і спрогнозував, що вже через місяць ціна нафти американської марки WTI перевищить 25 доларів за барель.

Як писало ZN.UA, падіння цін на нафту марки WTI нижче нуля – це біржова гра, і не означає, що покупцям будуть доплачувати. Але таке падіння відображає основні тенденції ринку, зокрема падіння попиту більш істотне, ніж скорочення видобутку нафти країнами-учасниками ОПЕК+.

Детальніше про наслідки падіння цін на нафту читайте в статті директора НТЦ "Психея" Сергія Сапегіна "Нафта за безцінь?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі