Підвищення мінімальної зарплати - Третина українців очікують покращення від підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн - Економіка - dt.ua

Третина українців очікують покращення від підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн

9 грудня, 2016, 11:26 Роздрукувати

Майже половина українців вважають, що підвищення мінімальної зарплати їх не торкнеться. Але 34% сподіваються на покращення матеріального становища.

Українці в цілому схвалили підвищення мінімальної зарплати © Андрій Товстиженко, DT.UA

Наприкінці листопада майже всі українці (94,0%) чули про плани уряду з 1 січня 2017 року підвищити мінімальну зарплату в Україні до 3200 грн на місяць, свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Відносна більшість опитаних (38,4%) вважають, що мінімальні зарплати, як і заплановано, будуть підвищені до 3200 грн. Чверть опитаних (25,2%) схиляються до думки, що мінімальні зарплати будуть підвищені, але менше, ніж планується. 13,7% респондентів вважають, що мінімальні зарплати не будуть підвищені, а 22,7% вагалися з відповіддю.

Відносна більшість опитаних (44,1%) вважають, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. на місяць не вплине на їх матеріальне становище. Третина респондентів (33,9%) очікують, що підвищення мінімальної зарплати вплине на їх матеріальне становище позитивно, а 13,1% – що негативно. 8,9% опитаних вагалися з відповіддю.

Неоднозначними є очікування у суспільстві впливу підвищення мінімальної зарплати на економічну ситуацію в країні. Майже однакові (без статистично значущої відмінності) частки респондентів вважають, що такий крок вплине на економічну ситуацію в країні позитивно (25,2%), негативно (26,8%) або не вплине взагалі (26,4%). Майже стільки ж опитаних (21,5%) вагалися з відповіддю.

Дослідження проведено Центром Разумкова з 18 по 23 листопада 2016 року в усіх регіонах України за Криму і ОРДЛО серед 2015 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також: Уряд підняв зарплати бюджетникам

Нагадаємо, що НБУ вирішив більш стримано проводити пом'якшення монетарної політики, щоб нівелювати ефекти від різкого підвищення мінімальної заробітної плати у 2017 році За оцінками Нацбанку, підвищення доходів частини українців буде стимулювати їх споживання і це може додати до показника інфляції в наступному році близько 1 в.п.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >