ТОРГІВЛЮ НА ОРГАНІЗОВАНИХ РИНКАХ ХОЧУТЬ ПРОСТИМУЛЮВАТИ. ШТРАФАМИ

Поділитися
Угоди купівлі-продажу цінних паперів акціонерних товариств номінальною сумою понад 150 неоподатко...

Угоди купівлі-продажу цінних паперів акціонерних товариств номінальною сумою понад 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні — 17 грн.), які мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, мають полягати винятково на організаційно оформленому ринку.

Таку норму містить поданий Кабінетом міністрів наприкінці вересня до парламенту законопроект із змінами до законів «Про цінні папери й фондову біржу» та «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

До винятків із запропонованого правила документ зараховує угоди в процесі приватизації, спадкування, дарування, внесення як внеску до статутного фонду.

Законопроект передбачає штрафи за торгівлю цінними паперами стратегічних підприємств поза організованими ринками: для юридичних осіб — у розмірі від 5 тис. до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів, для фізичних осіб — до 1 тис.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, за даними звітів торговців цінними паперами 2001 року, тільки 10—15% загального обсягу угод укладалися на організованому ринку, при цьому — з акціями лише 172 емітентів.

На думку комісії, лише економічне стимулювання зосередження торгівлі на організованих ринках у вигляді безплатного лістингу чи інших, подібних до нього, заходів не приведе до бажаного результату.

ДКЦПФР вважає: переведення торгівлі акціями стратегічних підприємств на організований ринок знизить можливість маніпулювання, відтік капіталу з країни й підвищить економічну безпеку держави.

Як раніше повідомляло агентство «Інтерфакс-Україна», Президент України Леонід Кучма в своїх указах наприкінці 1998 року й у березні нинішнього вказував уряду на необхідність зосередження торгівлі акціями на організованих ринках.

ДКЦПФР кілька разів розпочинала спробу зосередити торгівлю акціями найбільших підприємств на організованих ринках. Проте ухвалені нею 1998 року рішення були оскаржені в судах і так і не набрали чинності, а розроблений у 2001-му аналогічний проект постанови уряду так і не було прийнято.

У затвердженому постановою уряду №1346 переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, — близько 900 підприємств.

Організований ринок цінних паперів в Україні нині складається з семи фондових бірж і двох торговельно-інформаційних систем. Не густо...

Відповідно до даних ДКЦПФР, у другому кварталі ц.р. частка організованого ринку в загальному обсязі торгів цінними паперами в Україні знизилася до 5,2% (майже 1,2 млрд. грн.), із яких 3,5% (0,8 млрд. грн.) припадали на Першу фондову торговельну систему. При цьому 62% всіх угод на організованому ринку були укладені з державними облігаціями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі