ТОРГІВЛЮ НА ОРГАНІЗОВАНИХ РИНКАХ ХОЧУТЬ ПРОСТИМУЛЮВАТИ. ШТРАФАМИ - Економіка - dt.ua

ТОРГІВЛЮ НА ОРГАНІЗОВАНИХ РИНКАХ ХОЧУТЬ ПРОСТИМУЛЮВАТИ. ШТРАФАМИ

11 жовтня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №39, 11 жовтня-18 жовтня

Угоди купівлі-продажу цінних паперів акціонерних товариств номінальною сумою понад 150 неоподатко...

Угоди купівлі-продажу цінних паперів акціонерних товариств номінальною сумою понад 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні — 17 грн.), які мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, мають полягати винятково на організаційно оформленому ринку.

Таку норму містить поданий Кабінетом міністрів наприкінці вересня до парламенту законопроект із змінами до законів «Про цінні папери й фондову біржу» та «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

До винятків із запропонованого правила документ зараховує угоди в процесі приватизації, спадкування, дарування, внесення як внеску до статутного фонду.

Законопроект передбачає штрафи за торгівлю цінними паперами стратегічних підприємств поза організованими ринками: для юридичних осіб — у розмірі від 5 тис. до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів, для фізичних осіб — до 1 тис.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, за даними звітів торговців цінними паперами 2001 року, тільки 10—15% загального обсягу угод укладалися на організованому ринку, при цьому — з акціями лише 172 емітентів.

На думку комісії, лише економічне стимулювання зосередження торгівлі на організованих ринках у вигляді безплатного лістингу чи інших, подібних до нього, заходів не приведе до бажаного результату.

ДКЦПФР вважає: переведення торгівлі акціями стратегічних підприємств на організований ринок знизить можливість маніпулювання, відтік капіталу з країни й підвищить економічну безпеку держави.

Як раніше повідомляло агентство «Інтерфакс-Україна», Президент України Леонід Кучма в своїх указах наприкінці 1998 року й у березні нинішнього вказував уряду на необхідність зосередження торгівлі акціями на організованих ринках.

ДКЦПФР кілька разів розпочинала спробу зосередити торгівлю акціями найбільших підприємств на організованих ринках. Проте ухвалені нею 1998 року рішення були оскаржені в судах і так і не набрали чинності, а розроблений у 2001-му аналогічний проект постанови уряду так і не було прийнято.

У затвердженому постановою уряду №1346 переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, — близько 900 підприємств.

Організований ринок цінних паперів в Україні нині складається з семи фондових бірж і двох торговельно-інформаційних систем. Не густо...

Відповідно до даних ДКЦПФР, у другому кварталі ц.р. частка організованого ринку в загальному обсязі торгів цінними паперами в Україні знизилася до 5,2% (майже 1,2 млрд. грн.), із яких 3,5% (0,8 млрд. грн.) припадали на Першу фондову торговельну систему. При цьому 62% всіх угод на організованому ринку були укладені з державними облігаціями.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво