Топ-менеджери Німеччини та Франції висловилися на підтримку євро - Економіка - dt.ua

Топ-менеджери Німеччини та Франції висловилися на підтримку євро

23 червня, 2011, 08:43 Роздрукувати

У провідних німецьких і французьких газетах на правах платного оголошення під заголовком «Євро необхідний» одночасно опубліковано заяву провідних топ-менеджерів Німеччини та Франції.

У ньому імениті представники бізнес-еліти двох ключових країн єврозони висловлюють свою стурбованість з приводу нинішньої кризи Європейського валютного союзу, переконують широку громадськість у перевагах спільної грошової одиниці євро і закликають європейських політиків зробити все для того, щоб забезпечити їй на тривалу перспективу стабільне майбутнє.

50 топ-менеджерів і підприємців, які підписали лист, несуть, за їх власними словами, відповідальність за сумарну річну виручку у 1,5 трлн євро і більше ніж за 5 млн співробітників по всьому світу. Німецький великий бізнес представлено, зокрема, такими постатями, як керівники концернів Allianz, BASF, Bosch, BMW, Daimler, Deutsche Telekom, E.ON, Siemens, ThyssenKrupp. Від імені французького ділового співтовариства свої підписи поставили перші особи таких компаній, як Air France KLM, Alcatel-Lucent, Alstom, France Telekom, GDF Suez, Lafarge, Sanofi, Total, Vivendi.

У заяві наголошується, що «історія євро є справжньою історією успіху». Євро став після долара другою за значенням валютою у світі, його обмінний курс до численних грошовим одиницям сьогодні вище, ніж при введенні 12 років тому, він зміцнив економічну міць Європи й істотно підвищив конкурентоспроможність європейських підприємств: «З часу переходу на євро в єврозоні було створено майже 9 мільйонів нових робочих місць».

Однак сильний обвал, який стався у світовій економіці, призвів у деяких країнах валютного союзу до серйозного загострення боргових проблем. Цим країнам тимчасово потрібна допомога, щоб вони могли знову знайти фінансову незалежність і у перспективі покращити життя свого населення. «Повернення до стабільних фінансових умов буде коштувати багатьох мільярдів, однак Європейський Союз і наша спільна валюта цього у жодному разі стоять», - підкреслюється у заяві.

Заява німецьких і французьких топ-менеджерів явно носить політичний характер і виражає недвозначну підтримку дорогим, але, з точки зору підписалися, необхідним стабілізаційним фондам.

Знакова публікація у газетах двох країн свідчить про ту беззастережну підтримку, якою єдина європейська валюта як і раніше користується у великому бізнесі Німеччини та Франції. Такий висновок підтверджує і чергове опитування, проведене серед німецької політичної та економічної еліти Алленсбахським інститутом демоскопії. Майже дві третини його учасників заявили, що, незважаючи ні на що, продовжують відчувати до євро «велику довіру», хоча і турбуються щодо його стабільності. А цілих 80% тих приблизно 500 політиків і бізнесменів вищої ланки, що відповіли на анкету, схвалили прийняття багатомільярдних пакетів допомоги країнам єврозони.

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >