Топ-10 найбільш затребуваних українських товарів у інших країнах - Економіка - dt.ua

Топ-10 найбільш затребуваних українських товарів за кордоном

9 жовтня, 2018, 13:34 Роздрукувати

Перше місце з експорту займають зернові культури.

Україна залишається постачальником сировини для інших країн

За підсумками трьох кварталів 2018 року Україна експортувала товарів харчової та аграрної промисловості на суму $ 11,4 млрд. Лідирують при цьому зернові культури. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

За оцінками аналітичного департаменту Ради з питань експорту продовольства (UFEB), за звітний період Україна експортувала зерна на $ 4,8 млрд. Слідом йдуть жири та олії, готові харчові жири, воски ($ 3,2 млрд); насіння і плоди олійних рослин, солома і фураж ($ 1,4 млрд); м'ясо та їстівні субпродукти ($ 478,9 млн); молоко і молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед ($ 346,5 млн).

В Топ-10 товарів, які Україна експортувала на зовнішні ринки за дев'ять місяців 2018 року, входять: соняшникова олія ($ 2,9 млрд); кукурудза ($ 2,3 млрд); пшениця ($ 2 млрд); ріпак ($ 700 млн); соєві боби ($ 600 млн); ячмінь ($ 460 млн), м'ясо птиці ($ 380 млн); цукор ($ 150 млн); шоколад ($ 119 млн); соєва олія ($ 117 млн).

"Порівняно з попереднім роком найбільше зріс обсяг продажу м'яса птиці - на 29%, експорт шоколаду збільшився на 21%. Також слід зазначити соєву олію (зростання на 18%), насіння рапсу (на 15%) і пшеницю (на 6%)", - повідомляють в UFEB.

Сумарний обсяг товару з топ-10 складає 85% від загальної вартості експортованих товарів харчової та аграрної промисловості.

Читайте також: Росія витісняє Білорусь з українського ринку дизпалива

Як писало DT.UA, сільське господарство формує 40% експортної виручки України і є одним з головних джерел надходжень у країну валюти. При цьому лише близько 6-8% валового продукту дають фермерські господарства. Це означає, що на сьогоднішній день саме фермерство є головним джерелом для інтенсивного зростання галузі. Але чи розуміє це держава, і чи готова вона надавати підтримку саме тому бізнесу, який реально її потребує? Читайте у статті Максима Празднікова "Бізнес на дотації" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >