Економіка України - Тіньова економіка України порівняно з минулим роком зменшилася на 4 відсоткових пункти - Економіка - dt.ua

Тіньова економіка України становить 33% від ВВП

22 серпня, 2018, 17:16 Роздрукувати

Детінізація української економіки стала можливою завдяки збереженню головних ознак макроекономічної стабільності та позитивних економічних тенденцій в умовах реалізації політики, яка спрямована на розширення внутрішнього попиту.

Динаміка детінізації економіки стримується наявністю непідконтрольних українській владі територій © Андрій Товстиженко, DT.UA

Рівень тіньової економіки в Україні за І кварталі 2018 року становить 33% від офіційного валового внутрішнього продукту (ВВП),  це на 4 відсоткових пункти менше у порівнянні із тим самим періодом 2017 року. Про це йдеться у звіті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"За розрахунками Мінекономрозвтку в І кварталі 2018 року рівень тіньової економіки склав 33% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пункти менше порівняно з аналогічним періодом 2017 року", - повідомили у прес-службі Мінекономрозвтку.

теневая экономика
Wikimedia commons

Як зазначили в Міністерстві, детінізація української економіки стала можливою завдяки наступним чинникам:

  • збереженню головних ознак макроекономічної стабільності та позитивних економічних тенденцій в умовах реалізації політики, яка спрямована на розширення внутрішнього попиту. Цьому сприяло, зокрема, підвищення доходів населення, та сприятливих зовнішніх умов;
  • зміцненню інвестиційної складової економічного зростання в умовах продовження процесів реформування економіки, збереження високого рівня ділової активності бізнесу та покращення очікувань.

Разом з тим, динаміка детінізації української економіки стримується проблемами, які негативно впливають на розвиток економіки держави в цілому. Серед таких проблем збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни та наявність непідконтрольних владі територій, які утворилися у результаті війни в Донбасі.

Читайте також: Кредити МВФ не вирішать проблем економіки України - НБУ

Нагадаємо, за розрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі, у 2017 році рівень тіньової економіки склав 31% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пунктів менше порівняно з показником 2016 року.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >