ТИМ, КОМУ ЗА СТО, — ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЇ, КОМУ ЗА 50 — ПІДВИЩЕННЯ СТИПЕНДІЇ? - Економіка - dt.ua

ТИМ, КОМУ ЗА СТО, — ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЇ, КОМУ ЗА 50 — ПІДВИЩЕННЯ СТИПЕНДІЇ?

11 жовтня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №39, 11 жовтня-18 жовтня

Сміятися зі старості — справді грішно. Приймати знущальні рішення, які напряму стосуються літніх людей, вдвічі грішніше...

Сміятися зі старості — справді грішно. Приймати знущальні рішення, які напряму стосуються літніх людей, вдвічі грішніше. Можна собі уявити, із яким гірким відчуттям сприймуть 80—90-річні дідусі та бабусі повідомлення про «тріумфальне», та явно неконституційне рішення Кабміну: «Особи, які досягли сторічного віку, отримуватимуть державну допомогу із держбюджету з тим, щоб їх грошові доходи були на рівні прожиткового мінімуму для тих, хто втратив працездатність, який установлений у даний час у розмірі 268 грн. на місяць».

Відповідна постанова Кабінету міністрів України прийнята на засіданні уряду в середу й набирає чинності з 1 жовтня, повідомив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» міністр праці і соціальної політики Іван Сахань, зазначаючи, що таке рішення прийняте у виконання доручення Президента України Леоніда Кучми.

При цьому І.Сахань підкреслив, що таку допомогу отримуватимуть особи, грошові доходи яких менші за прожитковий мінімум, установлений для осіб, які втратили працездатність. Для кожної особи визначатиметься конкретний розмір державної допомоги.

За словами міністра, у даний час в Україні налічується близько 3,7 тис. чоловік, яким виповнилося 100 і більше років, грошові доходи яких менші за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Для виконання прийнятої постанови необхідно орієнтовно 6,7 млн. грн. на рік.

* * *

Не виключено, що вже найближчим часом уряд України розпочне чергові кроки з підвищення стипендій студентам вузів, повідомив Анатолій Кінах у п’ятницю, виступаючи перед студентами економічного факультету Національного університету імені Тараса Шевченка. Прем’єр зазначив, що уряд вживатиме заходів для поступового підвищення стипендій до прожиткового мінімуму в Україні, який у даний час становить 342 грн. 38 коп. на місяць на одну людину.

Отже, якщо Кабмін діятиме тими самими методами, які застосовували до пенсіонерів, то одержувачами перших підвищених стипендій в Україні стануть 50-річні...

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво