Тігіпко: Реформі системи надання пільг бути. Але вже з урахуванням думки самих пільговиків - Економіка - dt.ua

Тігіпко: Реформі системи надання пільг бути. Але вже "з урахуванням думки" самих пільговиків

22 вересня, 2011, 12:50 Роздрукувати

Реформи системи надання пільг уникнути не вдасться, але цей процес буде відбуватися з урахуванням думки самих пільговиків.

© Андрія Товстиженко, ZN.UA

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко після зустрічі з представниками громадських організацій чорнобильців, під час якої обговорювалися суперечні питання, пов'язані з законопроектом «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

Як повідомляє прес-служба Мінсоцполітики, С.Тігіпко «підтримав ініціативи чорнобильців», що стосуються розмежування допомоги між ліквідаторами та постраждалими, перегляду зон радіоактивного забруднення, перегляду переліку документів для призначення чорнобильських пенсій тощо. Зокрема він погодився з пропозицією щодо вдосконалення системи експертиз, які встановлюють зв'язок того чи іншого захворювання з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Сторони домовилися, що в рамках робочої групи «буде напрацьовано відповідні зміни до законодавства».

«Державна допомога має бути ефективною, її рівень треба підвищувати, але призначатися він може лише тим, хто дійсно постраждав від катастрофи ... На жаль, часто пільги отримують ті, хто на них не має права. Тому ми повинні навести порядок у пільгах і зробити систему соціального захисту держави справедливою. Я переконаний, що люди, які ризикували своїм життям, рятуючи світ від радіаційної загрози, повинні мати гідну підтримку від держави», - зазначив С.Тігіпко, якого цитує прес-слуба міністерства.

Також С.Тігіпко зазначив, що реформа системи надання пільг окрім іншого передбачає підвищенням рівня адресності допомоги вразливим верствам населення.

Нагадаємо, 9 вересня Верховна Рада України прийняла у першому читанні урядовий проект Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" (№ 9127).

Даним законопроектом, по суті, скасовується низка пільг для громадян, постраждалих від аварії на ЧАЕС. Також передбачається скасувати низку пільг для громадян, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, медичним і фармацевтичним працівникам, учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них.

Окрім того, законопроектом передбачено скорочення пільг для учасників війни та ветеранів праці, а також особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >