Терьохін: МВФ не сподобалось, що в бюджеті Азаров пожалів олігархів - Економіка - dt.ua

Терьохін: МВФ не сподобалось, що в бюджеті Азаров пожалів олігархів

11 листопада, 2011, 10:38 Роздрукувати

Місія Міжнародного валютного фонду могла би закінчитись успішно, якби український уряд запропонував іншу схему скорочення дефіциту бюджету.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише народний депутат України, екс-міністр економіки Сергій Терьохін.

С.Терьохін вважає, що, уряд не використав ті бюджетні інструменти, які «зачіпають комерційні інтереси правлячої еліти України і геополітичні інтереси Росії».

Серед усього іншого він назвав прогресивне оподаткування найбагатших, підвищення ренти за корисні копалини, запровадження податку на велику нерухомість або товари розкоші, заморожування видатків на утримання бюрократії і т.д.

«Для збалансування бюджету «Нафтогазу України» - фактичне виконання хоча би ключових з усіх вимог Європейської енергетичної хартії, ратифікованої Україною, а саме: а) відокремлення розподільчої функції від транзитної; б) встановлення правил ціноутворення на імпортний газ… в) конкурентний продаж квот для транзиту», - пише народний депутат.

На думку С.Терьохіна, якби фіскальний ефект від таких альтернативних заходів був не гіршим, ніж за урядовим планом, то МВФ безумовно надав би черговий транш.

«Але проблема в тому, що таке альтернативне меню ніколи не було б народжене цим урядом, оскільки воно зачіпає не тільки фундаментальні комерційні інтереси правлячої еліти України, а й геополітичні інтереси постачальників вуглеводнів, насамперед РФ»,- зазначає екс-міністр економіки.

Він нагадав, що уряд вирішив зменшити бюджетний дефіцит за рахунок широких верств населення: підвищення пенсійного віку, тарифів на комунальні послуги, газу для населення і т.ін.

Як повідомлялося, місія МВФ працювала в Україні з 25 жовтня по 3 листопада. Місія достроково залишила Україну. У заяві, зробленій за підсумками візиту, говориться, що МВФ вирішив узяти паузу в стосунках з Україною, пообіцявши відновити дискусії «в найближчому майбутньому».

Статтю Сергія Терьохіна «Про ревізора з порожніми кишенями або канюку з пустою головою» читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >