Тепер українці будуть отримувати чеки на смартфони - Економіка - dt.ua

Тепер українці будуть отримувати чеки на смартфони

29 вересня, 16:21 Роздрукувати

Це випливає з нині вже майже Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг".

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Тепер чек зможуть побачити не всі покупці — громадяни України, а лише, ті хто заплатить китайцям за смартфон. Ось така заощадливість: замість того, щоб бізнес придбав собі простесенькі принтери для друку чеків мільйонам покупців, тепер мільйони покупців мають подбати про смартфон або, фактично, відмовитися від чека.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Следзь. За його словами, це випливає з тепер уже майже Закону України (законопроєкт 1053-1 прийнятий ВР в цілому) "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі й послуг". 

Адже його стаття 3 передбачає: "… проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені в фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій…"

А також: "…надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі…"

"Невже громадянам України, щоб отримати хоч якесь підтвердження законного придбання товару, доведеться в кожному кіоску і в кожній касі залишати свої персональні дані й чекати  виконання обіцянки про пересилання електронного чека? І що робитимуть ті, хто смартфоном не користується, бо  поки що  не живе у XXI столітті? — запитує оглядач. — У цивілізованому світі електронний чек (e-receipt) існує, але він — лише копія розрахункового документа, яким, безумовно, залишається   паперовий. Тобто паперовий чек видається покупцю обов'язково. Адже саме він є матеріальним свідченням   придбання товару чи послуги на певну суму. Натомість e-receipt здебільшого використовується як інструмент  маркетингу, приміром  для вивчення покупця та інформування клієнта про знижки. Якщо в сучасному світі завдяки e-receipt компанії відстежують  своїх потенційних клієнтів, то в нас намагаються покласти на нього фіскальну функцію. Але ж це — зовсім різні речі…"

Детальніше про проблеми з оплатою товарів читайте у статті Сергія Следзя "З касовим апаратом, але без чека?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >