Тепер на Кіпрі. Приватбанк подав новий позов проти Коломойського і Боголюбова

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Тепер на Кіпрі. Приватбанк подав новий позов проти Коломойського і Боголюбова Приватбанк вказує на незаконність двох транзакцій за незабезпеченими кредитами © phl.com.ua
Банк хоче стягнути з колишніх власників 5,5 млрд доларів збитків.

Приватбанк нещодавно подав новий позов до суду Кіпру з метою відшкодування збитків у розмірі 5,5 млрд дол. США у зв'язку зі схемами, які мають всі ознаки шахрайства та відмивання коштів і які, як вважає Банк, були реалізовані його колишніми власниками - паном Ігорем Коломойським і паном Геннадієм Боголюбовим, одним з колишніх посадових осіб - Тимуром Новіковим, і двома кіпрськими компаніями - PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited.

Вручення нового позову на Кіпрі відбулося 3 квітня 2020 після винесення судом наказу проти PrimeCap зі збереження документів. Вручення позову іноземним відповідачам відбудеться належним чином.

Позов Банку стосується двох серій транзакцій, які, як стверджує Банк, були незаконно здійснені в період між 2013 і 2016 роками, за вказівкою його колишніх власників та за сприяння інших відповідачів, які передбачали сплату величезних сум компаніям, які належали і/або контролювалися паном Коломойським і паном Боголюбовим, згідно з кредитними договорами, які, як вважає Банк, є удаваними і жоден з яких не був погашений.

Такі угоди включали схему, за якою 2,34 млрд дол. США були спрямовані кіпрській компанії, пов'язаній з колишніми власниками Банку - Duxton Holdings Limited, шляхом перерахування траншами по 30 млн. дол. США протягом чотирьох місяців в 2013 році.

Цей позов є складовою вимог Приватбанку проти пана Коломойського і Боголюбова, розглянутих в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі на загальну суму понад 10 млрд дол. США. Банк залишається спрямованим на отримання відшкодування від його колишніх власників в повному обсязі в зв'язку з понесеним ним збитком у період, коли банк перебував під їх пануванням і контролем, і націленим досягти правосуддя як для Банку, так і для українських платників податків.

Як повідомлялося, Верховна Рада 30 березня проголосувала в першому читанні за законопроект 2571-д про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, ухвалення якого є однією з двох умов укладення нової угоди з Міжнародним валютним фондом. Другою умовою було прийняття закону про ринок землі, який парламентарії прийняли в цілому в цей же день.

Детальніше про те, чи будуть прийняті найгірші з можливих рішення про дефолт, розрив відносин з МВФ і повернення Коломойському Приватбанку читайте в статті Юлії Самаєвої "Коломокриза" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі