ТЕЛЕГРАФ,ТЕЛЕТАЙП,.. МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН - Економіка - dt.ua

ТЕЛЕГРАФ,ТЕЛЕТАЙП,.. МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН

30 травня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №20, 30 травня-6 червня

До ювілеїв ставлюся скептично. Тож із обережністю сприйняв заяву про 150-річний ювілей діяльності в Україні, навіть з огляду на популярність компанії — Siemens...

До ювілеїв ставлюся скептично. Тож із обережністю сприйняв заяву про 150-річний ювілей діяльності в Україні, навіть з огляду на популярність компанії — Siemens. Проте минулого четверга все стало на свої місця — Київ відвідав заступник голови правління Siemens AG Фолькер Юнг і взяв участь в урочистому прийомі з нагоди 150-річчя діяльності АТ «Сіменс» в Україні. Нікуди не подінешся — 150 так 150.

У це складно повірити, але своє перше замовлення «Сіменс» одержав ще під час російсько-турецької війни, коли в Російській імперії з’явилася гостра потреба в оперативному зв’язку між театром воєнних дій у Криму і Санкт-Петербургом. Тоді німці виграли контракт і на прокладання телеграфної лінії Севастополь—Херсон—Одеса—Київ—Москва—Санкт-Петербург.

Потім пішли замовлення, пов’язані з електротехнічним оснащенням міського транспорту й електростанцій у Києві, Львові, Житомирі, Чернівцях, обладнанням телефонних станцій в Одесі і Катеринославі (Дніпропетровськ)… Брала участь компанія й у найбільшому на той час проекті з будівництва й оснащення Дніпровської ГЕС під Запоріжжям (1927—1932 рр.).

А 1992 року німецький «Сіменс» першим серед великих іноземних компаній відкрив представництво в незалежній Україні. Йому є що запропонувати. Адже інфраструктура України, яка об’єднує енергетику, зв’язок, промисловість, транспорт, медицину та інше, й досі потребує модернізації. Для побудови ринку потрібні нові техніка і технології. А це саме коник «Сіменса». Тільки нині замість павутиння телеграфних проводів Україну покривають оптоволоконними лініями зв’язку і мобільними стільниками, здійснюється модернізація систем автоматизованого управління техпроцесами на металургійних і машинобудівних підприємствах, а замість трамваїв і фунікулера створюються нові вантажопасажирські магістральні електровози... Гроші також не ті, що раніше. За роки незалежності оборот компанії виріс практично вдев’ятеро і досяг 127 млн. євро.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво