Новини економіки - Тарифи на електроенергію в Україні нижчі, ніж в сусідніх державах ЄС - НКРЭКУ - Економіка - dt.ua

Тарифи на електроенергію в Україні нижчі, ніж у сусідніх державах ЄС - НКРЕКП

6 квітня, 2018, 10:43 Роздрукувати

В Україні сплачують за електроенергію приблизно в 3,5 рази менше, ніж в ЄС.

© yes-i-do.com.ua

Українці платять за електроенергію приблизно в 3,5 рази менше, ніж жителі сусідніх країн ЄС.

Про це повідомляєтьсяна офіційному сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Згідно з оприлюдненою НКРЕКУ інформації, тариф на електроенергію для населення в Україні становить 1,28 грн / кВт ∙ год. В той же час, за даними квартального звіту Єврокомісії про європейські ринки електричної енергії за IV квартал 2017 року, аналогічний тариф в Румунії в перерахунку на гривні дорівнює 4,39 грн / кВт ∙ год, у Польщі - 4,63 грн / кВт ∙ год, у Словаччині - 4,56 грн / кВт ∙ год, в Чехії - 4,57 грн / кВт ∙ год.

"Дані Єврокомісії наочно ілюструють, що українські тарифи, як і раніше, є найнижчими в Європі. Ми продаємо електроенергію населенню в 3-4 рази дешевше, ніж наші сусіди. Об'єктивна статистика від Єврокомісії - пряма відповідь на спекуляції про нібито завищені тарифи. Не секрет, що ці спекуляції підігріваються з подачі власників великих промпідприємств, які звикли до тарифних пільг та дотацій. Сподіваємося, що українці розберуться, де правда, а де спроба маніпулювати їхньою думкою. Хочу також відзначити, що ми завжди прагнули до того, щоб населення мало повну інформацію, скільки і за що воно платить. Ще у 2015 році наша комісія виступила з ініціативою прийняття закону про розкриття інформації у сфері енергетики комунальних послуг, аби щорічного забезпечувати споживачів найбільш важливою інформацією. І тепер, згідно цього закону, до 1 травня кожен побутовий споживач повинен отримати від свого постачальника інформацію про структуру тарифу, про своє споживання, а також рекомендації щодо зниження витрат на електроенергію. Ми ж публікуємо на своєму сайті загальні дані, вказуючи середні показники по країні", - зазначив голова НКРЕКУ Дмитро Вовк.

Нацкомісія підрахувала, що рівень споживання електроенергії в Україні домогосподарствами нижче, ніж в середньому в країнах ЄС майже вдвічі. Так, середньомісячне споживання електроенергії в 2017 році одним домогосподарством в Україні становило 160 кВт ∙ год., в середньому по країнах ЄС - 306 кВт ∙ год. Середньомісячний показник споживання електроенергії склав 169 кВт ∙ год., В Румунії - 135 кВт ∙ год., в Угорщині - 220 кВт ∙ год., у Словаччині - 230 кВт ∙ год.

Виробництво електроенергії в Україні за видами генерації в 2017 році мало наступну структуру: НАЕК "Енергоатом" - 56,6%, ТЕС - 28,5%, ГЕС- 6,9%, ТЕЦ - 6,5%, "Зелена енергія" - 1,5%.

За матеріалами: LB.ua /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >