Карантин в Україні — експорт українських аграріїв збільшиться під час кризи - Економіка - dt.ua

Тарас Качка: український експорт під час кризи може навіть збільшитись

31 березня, 14:55 Роздрукувати

Торговий представник України  зазначив наслідки коронавірусу для української економіки.

У світі зріс попит на українську аграрну продукцію © newsdaily.org.ua

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та торговий представник України Тарас Качка заявив, що Україна може збільшити експорт аграрної продукції під час економічної кризи на тлі епідемії коронавірусу.

На відміну від промисловості, особливо металургії, де Україна потенційно вповільнить свій експорт, попит на українську аграрну продукцію буде тільки зростати. Про це Тараса Качка розповів ZN.UA в інтерв'ю оглядачу міжнародного відділу Тетяні Силіній. На його думку, наразі не можна давати однозначно негативної чи позитивної оцінки експорту, адже класична торгівля зараз не працює.

"В світі справді надзвичайна ситуація, і ми бачимо зменшення класичної торгівлі, але при цьому торгівля не припинилася. Ви ж спостерігаєте: є, наприклад, літак з Китаю з необхідними для нас товарами, є деякі звернення і до нас на певний товар – зараз це відбувається більше через дипломатичні канали, ніж через класичні приватні контракти. Тобто почалася така взаємовиручка", - розповідає заступник міністра.

За перші два місяці 2020 року український імпорт впав, а експорт виріс. Тому за січень-лютий негативне торговельне сальдо України скоротилося майже вдвічі по торгівлі товарами. Проте, за словами Торговельного представника, загальну статистику по березню можна буде побачити лише в перші дні квітня. 

Торгівельні відносини з країнами криза коронавірусу майже не зачепила, а введення в більшості країн-партнерів карантину не позначилося на торговельному балансі України.

"Насправді, тенденції минулого року збереглися. У нас менша частка – з Росією, більша – з Євросоюзом, тобто я не бачу на сьогоднішній день якихось різких змін в нашому товарообігу. Це в цілому, на макрорівні. А на макрорівні  треба вже дивитися в залежності від товару, ситуації на ринку. Бо треба розуміти, що протягом кількох тижнів ситуація може помінятися буквально на один-два контракти, але які можуть викривити кінцеву суму", - сказав Качка.

Найбільша проблема для зовнішньої торгівлі України нині – це логістика. Ситуація з експортом дуже непроста, особливо на наземному кордоні. Санітарні заходи  призвели до величезних черг на кордоні по обидва боки.

"Найбільший виклик – не в контрактах, а в логістиці, особливо наземній, автомобільній. Це дуже  мобільна сфера, і вплив тих чи інших обмежень може бути дуже великий", - зазначив Тарас Качка. 

Читайте також: DW: Чи запалить коронавірус хвилю харчового націоналізму України та інших експортерів?

Детальніше про те, які виклики, загрози та можливості стають перед зовнішньою торгівлею в Україні, читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної з торговим представником України Тарасом Качкою "Нагодувати світ в умовах пандемії — наш внесок у подолання глобальної кризи".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >