Світову економіку чекає період "синхронного уповільнення" — FT

Поділитися
Світову економіку чекає період "синхронного уповільнення" — FT
Високий рівень держборгу не дозволяє країнам застосувати методи стимулювання економіки.

Для глобальної економіки настав період "синхронного уповільнення", йдеться в дослідженні газети The Financial Times і аналітичного центру Brookings. Про це пише liga.net.

Аналітики вважають, що мова не йде про настання рецесії, але темпи глобального економічного зростання знижуються, і цей процес складно змінити. Ключовим фактором впливу на негативні показники є геополітична невизначеність і торгові війни.

У країнах з розвиненою економікою зберігається високий рівень держборгу, що не дозволяє застосовувати податковий і бюджетний методи для стимулювання зростання економіки.

У США падають темпи зростання зайнятості і роздрібної торгівлі, падає ділова і споживча довіра. В кінці березня експерти звернули увагу на інверсію кривої прибутковості в держпаперах США: прибутковість тримісячних казначейських векселів США вперше з 2007 року перевищила ставки по десятирічним держоблігаціям.

Це, як вказується в дослідженні Федерального резервного банку Сан-Франциско, може говорити про майбутню економічну рецесію.

Економічне зростання Європи знижується слідом за її головним локомотивом єврозони - економікою Німеччини, відзначається в дослідженні. В кінці січня 2019 року Міністерство економіки та енергетики Німеччини різко погіршило прогноз зростання економіки країни з 8% до 1% в 2019 році. Основних факторів, які могли б вплинути на зростання німецької економіки дещо: Brexit і торгові війни США і Китаю, вважає міністерство.

У лютому Єврокомісія знизила оцінки зростання в 2019 році всіх економік єврозони - з 1,9 до 1,3%.

В цілому дослідженні виділяється три основні чинники, що загрожують світовому економічному зростанню: перший - втрата імпульсу зростання в розвинених економіках, що прямо вплине на обсяги імпорту та транскордонні потоки товарів, другий - погіршення споживчих настроїв і індексів ділового клімату, що веде до зниження попиту і падіння інвестицій в виробничий капітал, третій - геополітичні ризики, в тому числі зростання популізму.

Нагадаємо, аналітики відзначають, що програма Міжнародного валютного фонду має допомогти Україні зберегти стабільність, але повільний прогрес в реформах привів до того, що фінансування за останні чотири роки перевищила сім мільярдів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі