Світовий банк: Зарубіжні партнери уряду не наполягали на підвищенні мінімального регулятивного капіталу банків

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Світовий банк і МВФ не наполягали на підвищенні мінімального регулятивного капіталу банків до 120 мільйонів гривен. Про це заявив директор представництва Всесвітнього банку в Україні Мартін Райзер 22 листопада на круглому столі «Рекапіталізація банківської системи: українські реалії і світовий досвід», що був організований Лігою фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня».
Світовий банк і МВФ не наполягали на підвищенні мінімального регулятивного капіталу банків до 120 мільйонів гривен. Про це заявив директор представництва Всесвітнього банку в Україні Мартін Райзер 22 листопада на круглому столі  «Рекапіталізація банківської системи: українські реалії і світовий досвід», що був організований Лігою фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня».Водночас, Райзер підтримав таке рішення НБУ: «Я не заперечую, щоб це питання підняли зараз. Це не погана думка, і ми не проти це. На даний момент наші пріоритети дуже зрозумілі - підвищення реальної капіталізації банківської системи до мінімального порогу  НБУ, і реальне віддзеркалення на балансі непрацюючих кредитів». За його словами, враховуючи зростаючу кількість банків, питання про підвищення капіталізації рано чи пізно доведеться поставити на порядок денний : «Регулятору необхідно наглядати за 185 банками, кожен з них може і відмивати кошти, може позичати спорідненим особам у них може бути непрозора структура власності тощо. Це дуже навантажує, і  це на користь чесних банків допомогти регулятору робити свою роботу. Але з іншого боку можна розвивати технічні можливості центрального банку для того, щоб він міг спостерігати за такою великою кількістю банків. Це варіант». За словами ж  координатора діяльності Світового банку в фінансовому і приватному секторах України, Білорусі і Молдови Марфуса Вісмантаса «навіть якщо безпека банківської системи [через підвищену капіталізацію] буде занадто великиою, це краще, ніж небезпека або недооцінена небезпека». «Я б не говорив, що рівень капіталу визначає конкуренцію. Великі банки мають свої власні проблеми, у них є великі ризики, які існують для усієї банківської системи. У маленьких банків інші ризики, хоча вони і не впливають, можливо на системну стабільність <.> Зазвичай на ринку, який нормально працює, є місце для усіх - і для середніх, і для малих, і для великих банків, і спеціалізованих, і для універсальних банків. В Україні підтримка регулятора і досягнення фінансової стабільності - на користь усім учасникам банківського сектора і зацікавленим груам, навіть якщо це означає необхідність внесення в банки додаткового капіталу. Великі банки мають можливість вливати  додатковий капітал. Маленькі банки також повинні збільшити капітал. Можливо, це і складно наразі, але врешті-решт це зробить банківський сектор сильнішим, він підтримуватиме економіку і це буде найбільшим вкладом і стабільність усього суспільства», - зазначив Вісмантас. Докладніше читайте в наступному номері «Дзеркала тижня».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі