Світовий банк: Відсутність реальних перспектив членства в ЄС негативно вплинула на хід реформ в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Чинниками, що стримували реформи в Україні, стали відсутність перспективи членства в ЄС і можливості для зростання добробуту населення без проведення структурних змін, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер і головний економіст СБ в Україні Пабло Сааведра.
Чинниками, що стримували реформи в Україні, стали відсутність перспективи членства в ЄС і можливості для зростання добробуту населення без проведення структурних змін, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер і головний економіст СБ в Україні Пабло Сааведра.«Одним із ключових факторів, що стримували реформи в Україні, стала відсутність реальної перспективи членства в ЄС, на відміну від її сусідів - нових членів Євросоюзу. Адже для реформ, які завжди передбачають серйозні зусилля та жертви, завжди дуже важлива якась стратегічна мета, до якої потрібно йти», - заявив Райзер. На його думку, подібна ситуація сприяла зростанню соціального популізму в країні. «Політичний курс і пріоритети змінювалися від виборів до виборів, виходячи з умов швидкоплинної, поточної політичної кон'юнктури, які диктувати у більшості випадків соціальний популізм за відсутності чіткого бачення довгострокової стратегічної перспективи. Тим не менше ми не вважаємо, що в Україні реформи неможливі», - констатував Райзер. Ще однією причиною, яка гальмувала проведення реформ, стали можливості для зростання добробуту населення без проведення структурних змін, констатував головний економіст СБ в Україні Пабло Сааведра. «За період із 2000-го по 2008-й зростання економіки склало в середньому 7% на рік. За цей же час Україна досягла очевидних успіхів у боротьбі з бідністю. Якщо ще у 2002-му частка населення, що проживає за межею бідності (5 дол на день у перерахунку за паритетом купівельної спроможності), становила 47%, то до 2007 року вона скоротилася майже у чотири рази - до 12,3%, - констатував економіст. - Коли зростання добробуту відбувається і без серйозних реформ, їх необхідність зовсім не очевидна». Детальніше читайте в інтерв'ю зі співробітниками Світового банку у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі