Світовий банк: НБУ може підвищити вимогу до адекватності банківських капіталів у найближчий рік

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Враховуючи підняття рівня адекватності капіталу в багатьох країнах світу, НБУ у найближчі 12 місяців теж може підняти відповідний показник для банківської системи України. Такий прогноз зробила старший фінансовий спеціаліст представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Анжела Пригожина 22 листопада на круглому столі «Рекапіталізація банківської системи: українські реалії та світовий досвід», що організований Лігою фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня».

Враховуючи підняття рівня адекватності капіталу в багатьох країнах світу, НБУ у найближчі 12 місяців теж може підняти відповідний показник для банківської системи України. Такий прогноз зробила старший фінансовий спеціаліст представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Анжела Пригожина 22 листопада на круглому столі «Рекапіталізація банківської системи: українські реалії та світовий досвід», що організований Лігою фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня». «З урахуванням збільшення ризику країни, буде збільшуватися і адекватність капіталу. На нас це теж чекає», - зазначила Пригожина. Коментуючи нещодавнє рішення НБУ про підвищення мінімального регулятивного капіталу для малих банків, експерт припустила, що регулятор пішов таким шляхом тому, що система продовжує залишатися непрозорою. «Національний банк сьогодні не в змозі ефективно використовуючи відносний коефіцієнт адекватності капіталу, привести банківську систему до збільшення капіталу, тому що багато банків на практиці приховують свої ризики і недостатньо ефективно управляють своїми ризиками та недостатньо чітко відображають свої фінансові показники», - підкреслила представник Світового банку. Окрім того, за її словами, передбачуване збільшення регулятивного капіталу для малих банків - не така вже й значна сума у масштабах не тільки світової економіки, а й української. «До недавнього часу - до липня минулого року - це взагалі було законодавчою вимогою, щоб мінімальний капітал був 10 млн євро. Якщо б не було зміни в минулому році, у законі було б написано 10 млн євро, а регуляторний капітал не може бути меншим від статутного. У будь-якому випадку банкам довелося б мовчки виконувати цю вимогу навіть без розстрочки, яку НБУ дозволив, на мій погляд, досить доброзичливо. Усі банки завбачливо розуміли, що дамоклів меч опуститься, просто трохи пізніше. І він зараз опускається...Все впирається безпосередньо у бізнес-стратегії і в бачення акціонерів банку та його менеджмент. Якщо фінустанови розуміють і бачать свої ризики в майбутньому, то, звичайно, потрібно планувати збільшення капіталу», - резюмувала Пригожина. Детальніше читайте у наступному номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі