Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України - Економіка - dt.ua

Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України

5 квітня, 15:00 Роздрукувати

У СБ вважають, що Україні скоро знову буде потрібно істотне міжнародне фінансування.

© economy.kz

Світовий банк (СБ) погіршив прогноз зростання економіки України в 2019 році з 2,9% до 2,7%. Про це йдеться в квітневому звіті про економіку регіону Європи та Центральної Азії, пишет liga.net. 

У СБ вважають, що це пов'язано з тим, що інвестиції як і раніше обмежені складними зовнішніми умовами, невизначеністю, пов'язаною з виборами, і, як наслідок, високою вартістю зовнішніх запозичень.

За прогнозами Світового банку, в найближчі три роки Україні необхідні значні кошти, що потребують залучення істотного міжнародного фінансування та досягнення фіскальної мети дефіциту в 2,5% ВВП для підтримки макроекономічної стабільності.

"Україні необхідно близько $ 11 млрд на рік (8% ВВП на рік) для погашення державного боргу та фінансування бюджетного дефіциту в 2019, 2020 і 2021 роках. Для мобілізації необхідного фінансування вкрай важливо підтримувати темпи реформ і дотримуватися графіка перегляду МВФ. Україна буде потрібна програма МВФ після закінчення терміну дії SBA в березні 2020 року ", - говориться в звіті.

У СБ вважають, що Україна залишається вкрай вразливою для зовнішніх потрясінь і змін цін на сировинних ринках. Для підвищення стійкості Україні потрібне більш високе і стабільне економічне зростання. Це потребує значних капіталовкладень і більш глибокої інтеграції в глобальні виробничо-збутові ланцюжки. Для сприяння інвестиціям вкрай важливо підтримувати темпи реформ, знижувати макроекономічні ризики і забезпечувати погашення державних зовнішніх зобов'язань.

Читайте також: П'ять років анексії Криму коштували економіці Росії 10% ВВП - Bloomberg

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання ВВП України за підсумками цього року - до 3,3% з 3,5%.

За оцінками експертів, економіка України зросте до кінця поточного року на 3,1%, за підсумками 2019 року - на 3%. Такі цифри Мінекономрозвитку оприлюднило у черговому випуску "Україна: перспективи розвитку. Консенсус-прогноз" (грудень 2018).

Докладно про зростання економіки і бюджет на 2019 рік читайте у матеріалі Ярослава Жаліло та Антоніни Дешко "Кравець крає, як матерії стає" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: liga.net /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >