Новини економіки - Світовий банк буде працевлаштувати малозабезпечених безробітних - Економіка - dt.ua

Світовий банк буде працевлаштовувати малозабезпечених безробітних

19 квітня, 2017, 16:33 Роздрукувати

Пілотний проект реалізують у Харківській, Полтавській та Львівській областях.

Світовий банк займеться працевлаштуванням малозабезпечених українців

Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку розпочало пілотний проект з працевлаштування безробітних отримувачів державної соціальної допомоги та внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомила прес-служба Світового банку.

 "Проект дасть довготривалим безробітним можливість взяти на себе відповідальність за власну долю і долі своїх сімей", - сказав директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

Пілотний проект "Рука допомоги" буде реалізовуватись у трьох областях України – Харківській, Полтавській та Львівській. Передбачається активне використання механізмів пільгового працевлаштування малозабезпечених, надання їм тимчасового працевлаштування через оплачувані громадські роботи, а також надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу.

Повідомляється, що безвідсоткова поворотна фінансова допомога для учасників пілотного проекту буде надаватись шляхом оплати рахунків на придбання обладнання та матеріалів. Середній розмір допомоги для започаткування бізнесу на час проведення експерименту становитиме понад 60 тис грн. Державний бюджет на 2017 рік передбачає виділення на реалізацію пілотного проекту 20 млн грн.

За підсумками реалізації пілотного проекту, який завершиться у 2018 році, буде розроблений  законопроект по розповсюдженню успішного досвіду на всю територію України.

В Україні у І кварталі налічувалось 605 тис осіб працездатного віку, які мають статус безробітних, із них 295 тис. − чоловіки.

Близько 304 тис сімей отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим, кожна третя сім'я має принаймні одну непрацюючу працездатну особу.  На виплату такої допомоги у 2016 році держава витратила 10,7 млрд грн.

Кількість внутрішньо переміщених осіб, переважно із зони проведення АТО, на початок 2017 року становила понад 1,6 млн осіб (понад 1,3 млн сімей). З них понад 1,1 млн сімей звернулись за призначенням грошової допомоги, понад 1 млн сімей таку допомогу призначено. Часка осіб працездатного віку складає близько 28,1%, дітей - 14,4%, пенсіонерів та інвалідів - 56,4%.

Читайте також: Світовий банк розпочав реалізацію проектів щодо кредиту для "Нафтогазу" та кредитної лінії для підтримки МСБ

Повідомлялось, що станом на 1 лютого 2017 порівняно з аналогічною датою минулого року кількість безробітних зменшилася на 16% до 429 тис. осіб.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >