Світові інвестиції у 2015 році досягли максимуму з 2008 року, першість за США

Поділитися
Світові інвестиції у 2015 році досягли максимуму з 2008 року, першість за США У 2015 році капітал повернувся до США © development diaries
Приплив прямих іноземних інвестицій в американську економіку склав $ 384 млрд.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ) по всьому світу виріс у 2015 році на 36% порівняно з попереднім роком і склав $ 1,7 трлн.

Це найвищий показник після глобальної економічної та фінансової кризи 2008-2009 років, йдеться в доповіді про світові інвестиції, підготовленому Конференцією ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД).

США у минулому році повернули собі традиційне перше місце за обсягом отриманих іноземних інвестицій, потіснивши Китай з Гонконгом, свідчать дані ООН. Приплив прямих іноземних інвестицій в американську економіку склав $ 384 млрд. США лідирували за цим показником з початку 1980-х, коли ЮНКТАД розпочала збір даних про фінансові потоки, до 2014 року, коли на верхню сходинку вибився Китай.

До клубу найбільш привабливих для інвесторів країн в 2015 році увійшли також Гонконг (КНР) ($ 163 млрд), материковий Китай ($ 136 млрд), Нідерланди, Великобританія, Сінгапур, Індія, Бразилія, Канада і Франція.

Основним фактором глобального зростання прямих іноземних інвестицій став приплив грошових коштів в промислово-розвинені країни, збільшився майже вдвічі. Однак цей приріст був в основному обумовлений транскордонними злиттями і поглинаннями з мінімальним внеском у проекти, пов'язані з продуктивними активами. Обсяг таких угод M&A підскочив на 61% - до $ 644 млрд.

Потоки інвестицій у країни, що розвиваються, порівняно з 2014 роком зросли лише на 5% і досягли до кінця 2015 року $ 741 млрд. Інвестиції в країни Азії збільшилися на 15%, при цьому для Індії вони подвоїлися і склали $ 59 млрд.

Автори доповіді відзначають, що в країнах з перехідною економікою потік прямих іноземних інвестицій скоротився на 54%. Вони пов'язують цей спад з конфліктами і зниженням цін на сировинні товари. Найбільше скорочення прямих іноземних інвестицій у цій групі було відзначено в Росії і Казахстані - на 92% і 66% відповідно.

Згідно з даними Institute of International Finance, відтік капіталу з Китаю у 2015 році склав 676 мільярдів доларів. При цьому Китай залишається найбільшим утримувачем казначейських зобов'язань США (US Treasuries). У листопаді 2015 року наростив обсяг інвестицій на $ 9,7 млрд - до $ 1,264 трильйона.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі