Світові ціни на продовольство знизилися вперше за чотири місяці через низький попит

Поділитися
Світові ціни на продовольство знизилися вперше за чотири місяці через низький попит
Попит на продукти скорочується через епідемії коронавіруса.

Світові ціни на продовольство знизилися вперше за чотири місяці через різке падіння експортних цін. Зокрема впали ціни на олію та на зернові. Про це повідомила прес-служба Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), пише liga.net.

Наголошується, що індекс продовольчих цін FAO, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на продовольчі товари, в лютому в середньому склав 180,5 пункту, що на 1,0% менше порівняно з попереднім місяцем, але все ж на 8,1% вище, ніж роком раніше.

Індекс цін на олію знизився на 10,3 % з січня, тоді як міжнародні ціни на пальмову олію впали через збільшення виробництва в Малайзії, тимчасового падіння імпортного попиту в Індії і занепокоєння з приводу поширення COVID-19.

Індекс цін на зернові знизився на 0,9% в лютому. Ціни на пшеницю були нижче, що відображало добре забезпечені ринки, тоді як ціни на кукурудзу знизилися через зменшення попиту з боку сектора кормів на тлі очікувань ослаблення світової економіки. В цей же час міжнародні ціни на рис виросли, що обумовлене сильним попитом з боку далекосхідних і східноафриканських покупців.

Індекс цін на м'ясо знизився на 2,0% з січня під впливом скороченого імпорту Китаєм, який вплинув на затримку вантажно-розвантажувальних вантажів у портах. Індекс цін на молочні продукти виріс на 4,6% через зростання котирувань цін на сир, частково пов'язаний із скороченням виробництва молока в Австралії.

Індекс цін на цукор зріс на 4,5% на тлі перспектив зниження виробництва в Індії і Таїланді, у поєднанні з високим світовим попитом на імпорт.

Раніше повідомлялося, що за останні 18 років світові ціни на продовольство збільшилися майже в два рази.

За даними Держстату, зростання споживчих цін в Україні у 2019 році сповільнилося до 4,1% порівняно з 9,8% у 2018 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі