Світові ціни на нафту залежать від трьох осіб - Bloomberg

Поділитися
Світові ціни на нафту залежать від трьох осіб - Bloomberg © kapital.kz
Тільки один з цих трьох зацікавлений у скороченні виробництва нафти.

У наступному році ціни на нафту у світі будуть формуватися з урахуванням заяв і політики трьох осіб: президентів Дональда Трампа і Володимира Путіна, а також наслідного принца Мохаммеда Бін Салман, пише liga.net з посиланням на Bloomberg.

Оскільки США, Росія і Саудівська Аравія лідери в постачанні світових ринків сирою нафтою. Разом вони виробляють більше нафти, ніж 15 членів ОПЕК. Крім того, кожна з трьох країн нарощує нафтовидобуток рекордними темпами, і кожна з них може збільшити виробництво сировини в наступному році.

У червні підписанти угоди ОПЕК+ погодилися послабити обмеження на видобуток, встановлені на початку 2017 року. Незабаром після цього Саудівська Аравія і Росія вийшли на рекордний або близький до рекордного рівня виробництва. При цьому зросло викачування сировини в США, оскільки компанії, що працюють на Пермському басейні в Техасі, частково вирішили проблему недостатньої потужності трубопроводів і наростили обсяги транспортування сировини до узбережжя Мексиканської затоки.

Ці збільшення, поряд із зменшенням прогнозного зростання попиту на нафту і частковим ослабленням Сполученими Штатами санкційного режиму щодо найбільших покупців іранської нафти, протягом трьох місяців змінили настрої учасників ринку від побоювання нестачі до неспокою шодо надлишку.

Так, за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), запаси нафти в розвинених країнах, які безперервно скорочувались з початку 2017 року, знову ростуть і найближчим часом перевищать середній п'ятирічний рівень.

Через обвал цін на нафту Саудівська Аравія заявила, що в наступному місяці скоротить експорт на 500 тис. бар./сут. Ер-Ріяд також наполягає на тому, щоб члени групи ОПЕК+ скоротили виробництво сировини на 1,0–1,4 млн б/с. Ця пропозиція викликала м'яке схвалення Путіна і жорсткі закиди з боку Трампа.

Міжнародний валютний фонд прогнозує, що для балансування держбюджету в наступному році Саудівській Аравії потрібна ціна на нафту в ціні $ 73,3/барр. Нафта марки Brent пропонується приблизно на $ 5 нижче цього рівня, при цьому саудівські експортні сорти торгуються з дисконтом по відношенню до североморскому еталону. Для Салмана Бін єдиний спосіб домогтися потрібного Саудівської Аравії рівня цін - переконати учасників угоди ОПЕК+ в необхідності третій рік поспіль обмежувати нафтовидобуток. Але в цьому питанні наслідний принц може зіткнутися з потужним опором з боку Путіна і Трампа.

Президент РФ не виявляє великого ентузіазму з приводу обмеження виробництва в країні. І хоча сьогодні бюджет Москви набагато менше залежить від цін на нафту, ніж на початку 2017 року, нафтові компанії країни хочуть нарощувати виробництво на родовищах, у які були зроблені великі інвестиції.

Незважаючи на теплі відносини Москви і Ер-Ріяда, РФ навряд чи погодиться продовжувати скорочення виробництва на міністерському саміті ОПЕК, який повинен відбутися на початку грудня у Відні. За словами Путіна, нафта по $ 70/барр. повністю влаштовує.

У той же час, Трамп намагається зберегти теплі стосунки з Ер-Ріядом, тоді як американські сенатори розглядають введення жорстких санкцій щодо Саудівської Аравії у відповідь на війну в Ємені і вбивство журналіста-дисидента Джамаля Хашогги.

Повідомлялося, що у вересні країни-учасники договоруОПЕК+за скорочення видобутку нафти виконали його на 111%. При цьому міністерський моніторинговий комітет ОПЕК підтвердив мету повернутися до стовідсоткового виконання угоди. Хоча раніше (у червні) країни ОПЕК домовилися про збільшення видобутку нафти у цілому на 1 мільйон барелів на добу, як і рекомендував комітет організації. Але реальний ріст видобутку склав 600 тис барелів на добу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі