Світова ванільна криза поставила під загрозу індустрію морозива

Поділитися
Світова ванільна криза поставила під загрозу індустрію морозива Виробники морозива страждають від нестачі ванілі © Википедия
Більше інших постраждали дорогі сорти морозива.

У світі виник дефіцит пропозиції ванілі, у зв'язку з чим її ціни злетіли до рекордних відміток, що поставило під загрозу виробництво традиційних сортів ванільного морозива. Найбільше від дефіциту постраждали дорогі сорти морозива і його ремісниче виробництво, а для дешевих сортів вже давно використовують штучні ароматизатори. У зв'язку з кризою ряд виробників у Європі та США, включаючи мережу джелатерій Oddono в Лондоні, були змушені прибрати ванільне морозиво з меню, пише "Інтерфакс" з посиланням на американські і британські ЗМІ. Іншим компаніям довелося істотно підняти на нього ціни. Так Nestle підвищила вартість морозива Moevenpick в Швейцарії на 2,5% в цьому році.

За даними організації Eurovanille, ціна стручків ванілі раніше цього літа перевищила 600 доларів за 1 кг, тоді як шість років тому не перевищувала 25 доларів за кіло. У серпні ціна повернулася до приблизно 500 доларів за 1 кг, однак обсяги поставок і якість товару залишаються нижчими, ніж звикли споживачі. Причиною дефіциту стали природні умови на Мадагаскарі, найбільшому постачальнику натуральної ванілі на світовий ринок (80-85%). Більше третини останнього врожаю було знищено через посуху і тропічного циклону Энаво, які обрушилися на острів.

Експерти Eurovanille чекають жовтня-листопада - сезону цвітіння ванільних ліан на Мадагаскарі, щоб оцінити перспективи врожаю в наступному році. Одночасно організація продовжує реалізацію проектів в Індії, Індонезії і Папуа - Нової Гвінеї, спрямованих на диверсифікацію джерел ванілі.

Кризи на ринку ванілі бували і раніше. Проблеми з постачанням у 2003 році також призвели до значного підвищення цін на продукцію.

Однак у 2005-2014 рр. було перевиробництво ванілі, оскільки на тлі високих цін 2003 року більше мадагаскарських фермерів переключилися на неї. Згодом вони перейшли на інші культури, а багато посадки ванілі були спалені.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі