Сума претензій "Газпрому" до "Нафтогазу" до 2020 року може сягнути $ 60 млрд

Поділитися
Сума претензій "Газпрому" до "Нафтогазу" до 2020 року може сягнути $ 60 млрд Сума претензій "Газпрому" до "Нафтогазу" через кілька років може збільшитися в два рази © DT.UA
В "Нафтогазі" припускають, що нова закупівля газу в РФ може послабити юридичні позиції української сторони в Стокгольмі.

Загальна сума претензій російського ВАТ "Газпром" до НАК "Нафтогаз України" за оскарежному суді принципом "бери або плати" з контрактів 2009 року, до 2020 року може досягти суми в 60 млрд доларів США, заявив комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", Вітренко вказав на те, що до справжнього моменту російський монополіст вже нарахував за своїм претензіям суму 31,4 млрд доларів. Якщо брати до уваги строки закінчення контракту, то сума вимог може зрости ще на 29,5 млрд доларів.

Як зазначив директор, з урахуванням обставин, що склалися, "Нафтогаз" підходить до питання нової закупівлі газу у "Газпрому" дуже обережно, щоб не послабити своїх юридичних позицій в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.

Раніше "Газпром" зажадав від України сплатити 700 млн доларів за газ, який російський газовий монополіст самовільно, без належного узгодження з НАК "Нафтогаз України" поставив терористичним "республікам" Донбасу.

У російської компанії також повідомили, що суд "Газпрому" і "Нафтогазу" в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма про умови чинного контракту не завершиться в червні поточного року, а триватиме ще приблизно півроку.

На сьогодні сума вимог "Газпрому" за цим позовом становить 31,75 млрд дол. (первісна – 2,2 млрд дол. за постачання 2013-2014 рр..). Борг "Нафтогазу" за постачання газу для споживачів України в період з 2013 по 2016 рік "Газпром" оцінює в 2,856 млрд дол. (без урахування пені та штрафів).

Раніше повідомлялося, що сума взаємних позовів України і РФ у міжнародних судах досягла 100 млрд дол. Причому українська сторона вимагає від РФ понад 63,5 млрд, тоді як Росія – 35 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі