Суд визнав незаконним видання валютних кредитів без відповідної ліцензії - Економіка - dt.ua

Суд визнав незаконним видання валютних кредитів без відповідної ліцензії

18 січня, 2011, 07:23 Роздрукувати

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ рішенням від 17 грудня 2010 року визнав незаконноим видання валютних кредитів банками тільки на підставі генеральної ліцензії. ВССЦКС відхилив касацію ОТП Банку на рішення Печерського райсуду Києва від 14 травня 2010 року та ухвалу колегії суддів судової палати Апеляційного суду Києва від 27 жовтня, які були прийняті не на користь банку.

Про це у вівторок, 18 січня, пише «Коммерсант-Украина» у статті «Все индивидуально».

Згідно з судовими матеріалами, Печерський суд розірвав кредитний договір і договір іпотеки одного з клієнтів банку, що отримав у червні 2008 року споживчий кредит на суму 155 тисяч доларів і який запропонував у заставу трикімнатну квартиру в Києві на вулиці Червоноармійській. Суд з'ясував, що валюта клієнта зараховувалася для погашення кредиту за статтею «Внесення готівки на поточний рахунок». А таке призначення платежу не підпадає під операції, дозволені Нацбанком Правилами використання готівкової валюти на території України (постанова НБУ № 200 від 30 травня 2007 року).

Окрім того, суд зазначив, що задекларована Нацбанком достатність генеральної ліцензії для проведення будь-яких валютних операцій суперечить позиції, якої регулятор дотримувався раніше. «У своєму ж листі від 2 червня 2000 року НБУ декларував прямо протилежну позицію, зокрема вказуючи на те, що наявність у банку генеральної ліцензії не дає йому права на проведення валютних операцій, які, згідно зі ст. 5 Декрету про валютне регулювання, повинні проводитися виключно на підставі індивідуальної ліцензії НБУ», - сказано в рішенні суду.

Таким чином, позичальник ОТП Банку домігся розірвання договорів і виключення своєї квартири з Єдиного реєстру заборони відчуження нерухомості. ВССЦКС, підтвердивши рішення суду першої та апеляційної інстанцій, зазначив, що його «ухвала оскарженню не підлягає».

В ОТП Банку у зв'язку з цим у кредитній установі підготували вчора скаргу до Верховного суду. «ВССЦКС раніше приймав прямо протилежні рішення щодо аналогічних позовів. Саме на цій підставі та відповідно до ст.353 Цивільного процесуального кодексу зазначене рішення буде оскаржене у Верховному суді. У свою чергу ВСУ також підтверджував правомірність дій банків стосовно видання валютних кредитів на підставі їх генеральних валютних ліцензій», - заявив начальник юридичного управління банку Олег Заморський. Однак він не зміг навести подібних прикладів.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >