Суд зупинив черговий процес визнання недійсною націоналізацію Приватбанку

Поділитися
Суд зупинив черговий процес визнання недійсною націоналізацію Приватбанку
Позивач вимагав визнати договори обміну і продажу акцій банку державі недійсними.

Касаційний господарський суд зупинив процес визнання недійсною процедуру обміну і продажу акцій Приватбанку державі - "ball-in". Про це пише НВ Бізнес.

Зазначається, що виробництво зупинили до розгляду Верховною палатою Верховного Суду адміністративної справи, в якій буде вирішуватися питання про підвідомчість спорів про визнання недійсними договорів купівлі акцій неплатоспроможного банку Приватбанк у процесі його виведення з ринку в кінці 2016 року (процедурі bail-in).

"Предметом спору у даній справі є вимоги позивача панамської компанії THEO Worldwide Corporation про визнання недійсним договору придбання акцій додаткової емісії Приватбанку в обмін на грошові зобов'язання банку перед компанією UK SPV Credit Finance PLC (так звана процедура bail-in) та стягнення збитків в сумі 663 тисяч доларів, які були частково задоволені судами попередніх інстанцій", - йдеться в повідомленні.

В якості третіх осіб на стороні відповідача залучили Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Мінфін і НБУ, третіми особами на стороні позивача стали GLAS Trust Corporation Limited, Deutsche Trustee Company Limited, Madison Pacific Trust Limited.

"Договори обміну зобов'язань (bail-in) на акції додаткової емісії Приватбанку і наступні договори продажу акцій державі - технічна процедура націоналізації банку. Якщо визнати договори bail-in недійсними, то фактично націоналізація була проведена на підставі неправомірних договорів", - пояснили виданню обізнані джерела на юридичному ринку.

Сума bail-in склала 29 млрд грн.

"Беручи до уваги те, що ця категорія спорів зараз розглядається одночасно судами трьох юрисдикцій - цивільної, господарської та адміністративної, суд фактично визнав неможливим продовження розгляду даної справи до моменту остаточного виведення Великої Палати Верховного Суду з цього питання", - відзначили юридичні представники Приватбанку.

Вони додали, що якщо б Касаційний господарський суд не зупинив провадження по справі і розглянув її по суті, а Велика Палата Верховного Суду в подальшому прийшла б до висновку про підвідомчість спорів даної категорії справ судам адміністративної юрисдикції, він вважався таким, що не мав повноважень на прийняття рішення у даній справі.

Повідомлялося, що суди різних інстанцій розглядають 238 тисяч справ, пов'язаних з Приватбанком.

Детальніше про судові процеси навколо Приватбанку читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Про стан Приватбанку читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Фінансовий директор Приватбанку Ганна Самаріна: "Враховуючи можливі наслідки шторму, бурю краще не піднімати" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі