Суд зняв арешт з майна Коломойського

Доповнено
Поділитися
Суд зняв арешт з майна Коломойського © bihus.info
415 об'єктів були арештовані через розслідування видачі кредитів для пов'язаних осіб.

Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання ТОВ "Приватофис" та зняв арешт з 415 об'єктів нерухомості компанії олігарха Ігоря Коломойського (земельні ділянки, нежитлові, офісні приміщення в різних регіонах України), який у 2017 році був накладений ухвалою цього ж суду за клопотанням Генпрокуратури в рамках розслідування видачі Приватбанком кредитів для пов'язаних осіб на невигідних умовах, що призвело до виникнення заборгованості юросіб перед банком на 373 млн грн.. Як повідомляє Finbalance, рішення було прийняте ще 5 липня.

Суд констатував, що до ТОВ "Приватофис" "не може бути застосовано захід кримінально-правового характеру за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, в тому числі, конфіскація", а "арешт був накладений без доказів співмірності вартості нерухомого майна, на яке було накладено арешт, з розміром шкоди, завданої кримінальним правопорушенням".

Згідно з судовими матеріалами Приватбанк надав кредит для ТОВ "Приватофис". При цьому в заставу для фінустанови були передані частки в статутному капіталі компанії-позичальника, власниками яких є в т.ч. ТОВ "Тайлон", ТОВ "Ел Ті Груп", ТОВ "Агенція Новий світ", ТОВ "Зернопоставка-М".

Наразі Госпсуд Дніпропетровської області розглядає справу за позовом Приватбанку до згаданих компаній, а також ТОВ "Канделла", ТОВ "ОПФ", ТОВ "Елара", ТОВ "Комунальне обслуговування домів" про звернення стягнення на їх частки в статутному капіталі ТОВ "Приватофис" в рахунок погашення заборгованості ТОВ "Приватофис" на суму 689 млн грн. Крім цього, Госпсуд Дніпропетровської розглядає ще низку позовів Приватбанку до ТОВ "Приватофис" про стягнення заборгованості за кредитними договорами від 17.12.2008 на суму понад 500 млн грн.

Однак згодом розгляд цих спорів суди призупинили до винесення рішення в справах, в яких Приватбанк просить суддів визнати недійсним односторонній правочин у формі заяви ТОВ "Приватофис" про зарахування зустрічних однорідних вимог.

Раніше повідомлялося, що суди різних інстанцій розглядають 238 тисяч справ, пов'язаних з Приватбанком.

Детальніше про судові процеси навколо Приватбанку читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Про стан Приватбанку читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Фінансовий директор Приватбанку Ганна Самаріна: "Враховуючи можливі наслідки шторму, бурю краще не піднімати" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі