Суд став на бік міноритарного акціонера банку Ахметова - Економіка - dt.ua

Суд став на бік міноритарного акціонера банку Ахметова

15 березня, 12:25 Роздрукувати

Верховний Суд скасував рішення наглядової ради ПУМБ, яким вартість однієї акції банку оцінювалася в 331 грн.

© Радіо Свобода

Верховний Суд скасував рішення наглядової ради банку ПУМБ, яким вартість однієї акції банку оцінювалася в 331 грн. Цим рішенням затверджувалася ціна викупу акцій у міноритарія, який в 2018 році проголосував проти рішення зборів акціонерів. Про це повідомляє FinClub.

Таким чином, скасувавши рішення наглядової ради ПУМБ, суд встав на сторону міноритарного акціонера Ганни Бандури.

Бандура, якій належало 0,099% акцій ПУМБ, вимагала визнати протиправними дії банку по несвоєчасному затвердженню вартості однієї простої іменної акції та сумарної вартості акцій, які підлягають обов'язковому викупу.

Протиправними вона також вважала ненадання їй, як власнику 14,174 тис акцій ПУМБ (0,098953%), інформації про загальну вартість акцій, що викупаються і неможливість реалізувати право обов'язкового викупу акцій ПУМБ за "справедливою ціною".

Для цього вона попросила суд скасувати рішення наглядової ради ПУМБ, яким вартість однієї акції затверджувалася в 331 грн.

Суд трактував ст. 36 закону "Про акціонерні товариства" таким чином, що ПУМБ все ж повинен був до моменту проведення зборів акціонерів надати своїм міноритаріям (у ПУМБ він всього один – Ганна Бандура, оскільки третій акціонер – компанія SCM Holdings – також належить Рінату Ахметову, як і "СКМ Фінанс", який був присутній на зборах) проект договору про викуп акцій.

Міноритарій повинен був ще до зборів акціонерів знати ціну, за якою він зможе продати акції емітенту, якщо проголосує проти певних пунктів порядку денного зборів акціонерів, що фактично визначило б його бажання або небажання голосувати "проти".

Втім, ще до рішення Верховного Суду Ганна Бандура перестала бути міноритарієм банку. Мова йде про процедуру сквіз-ауту, коли власники понад 95% акцій компанії можуть зобов'язати міноритаріїв продати акції за ціною, яка від міноритаріїв не залежить.

За даними ЗМІ, Бандура втратила 418,7 тис. грн.

За матеріалами: FinClub /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >