Створено «єдиний кулак» українського авіабудування - Економіка - dt.ua

Створено «єдиний кулак» українського авіабудування

15 липня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №27, 15 липня-29 липня

Уряд об’єднав найбільші авіаційно-промислові підприємства України в Державну корпорацію «Антонов»...

Уряд об’єднав найбільші авіаційно-промислові підприємства України в Державну корпорацію «Антонов». Рішення про це було прийнято на засіданні Кабінету міністрів України в понеділок, повідомляє «Інтерфакс-Україна». У корпорацію ввійшли АНТК ім. Антонова (Київ), Київський державний авіазавод «Авіант», Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП), Київський 410-й завод цивільної авіації та ВАТ «Український науково-дослідний інститут авіаційних технологій» (УкрНДІАТ, Київ).

Як повідомив міністр промислової політики Володимир Шандра, в «УкрНДІАТ» державі належать 50%+1 акція.

Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко своїм указом від 27 травня доручив Кабінетові міністрів у двотижневий термін ухвалити у встановленому порядку рішення про створення національного вертикально інтегрованого науково-виробничого об’єднання (НВО) «Антонов» у складі АНТК ім. Антонова (Київ), «Авіант» і ХДАВП.

Міністр підкреслив, що, відповідно до чинного Господарського кодексу, державна корпорація — це єдина можлива форма об’єднання. «Іншого не дано», — сказав В.Шандра. Він також додав: відповідно до урядової постанови, протягом місяця буде підготовлено статут корпорації.

Раніше Міністерство промислової політики України виступало з пропозицією об’єднати підприємства авіабудівної галузі в державний концерн із жорсткою вертикаллю управління. Проти такої форми об’єднання найактивніше виступав АНТК ім. Антонова, керівники якого неодноразово висловлювали побоювання, що такий крок призведе до розвалу авіаційної галузі.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво