Стрес знижує дохідність компаній

Поділитися
300 мільярдів доларів на рік — таким є збиток, якого завдають американській економіці медичні проблеми, зумовлені стресогенною ситуацією на робочому місці...

300 мільярдів доларів на рік — таким є збиток, якого завдають американській економіці медичні проблеми, зумовлені стресогенною ситуацією на робочому місці. Це і пропущені через хворобу робочі дні, і витрати на охорону здоров’я, і зниження продуктивності праці. Але найголовніше, принаймні з погляду цинічних економістів, — це зниження доходів компаній. Причому, як показують дослідження, не тільки американських. У Великобританії через хворобливі стани, викликані стресами, щороку пропускають 13 мільйонів робочих днів. А витрати на охорону здоров’я в людей, котрі піддаються стресам, на 46% перевищують середньостатистичні. У Японії навіть з’явився спеціальний термін, що позначає «смерть у результаті перевтоми на робочому місці».

Вся ця інформація, від якої холоне кров, передусім стосується «білокомірцевих» робітників. Адже саме їм не вдається залишити всі свої службові проблеми на робочому місці, доводиться забивати ними мізки навіть у домашній обстановці. Більше того, як показують результати дослідження, проведеного RAND Corp., у кожного четвертого такого робітника складаються «нетрадиційні взаємини» з роботодавцем, під якими мають на увазі погодинну і самостійну зайнятість штатних працівників. Четверо з десяти працюючих американців трудяться «нестандартний час», котрий передбачає роботу у вечірні та нічні години, в уїк-енди. У результаті, американські службовці переробляють 1800 годин на рік — на 350 годин більше за німців і навіть трохи більше за визнаних трудоголіками японців.

Більше того, Доналд Тепас, асистент професора промислової психології Коннектикутського університету, котрий досліджував взаємозалежність між перевтомою і безсонням, стверджує, що межа між робочим і неробочим часом дедалі більш розмивається. Національний центр вивчення громадської думки в Чикаго з’ясував 2002 року, що третина американських трудівників «постійно» або «часто» перебуває в стані стресу на робочому місці, а чверть скаржиться на те, що для виконання роботи належним чином їм бракує помічників або колег. А за даними іншого дослідження, проведеного фірмою Kronos, 62% американських службовців вважають, що їхнє робоче навантаження суттєво зросло за останні шість місяців, у результаті чого вони не змогли належним чином відпочити. При цьому 60% опитаних заявили, що не очікують якихось «дивідендів» за свої «понаднормові» у найближчі шість місяців.

Найгірше доводиться працівникам тих організацій, котрі зазнають структурних змін — скорочення, розширення, поглинання. Шведський дослідник Вестерланд вивчив історії хвороб 24 036 службовців і з’ясував, що в таких випадках у них на 7% більше шансів одержати лікарняний строком більш ніж на 90 днів і на 9% більше шансів опинитися на лікарняному ліжку. Більше того, із кожним роком цей ризик збільшується на 18%. При цьому ймовірність повного використання щорічної відпустки падає ледь не з тією ж швидкістю. У працівників компаній, котрі переживають період реорганізації, реєструється вищий рівень холестерину й підвищений кров’яний тиск, що вказує на більшу ймовірність розвитку серцево-судинних патологій.

Щоб позбутися такої загрози, працівники, які відчувають постійний стрес, дедалі частіше вживають антидепресанти й інші не зовсім безпечні препарати, що завдає ще більшої шкоди їхньому здоров’ю. Хоча насправді значно ефективнішими виявляються такі заходи: повноцінний сон, відмова від куріння й алкоголю, здорове харчування, фізичні вправи. А ще — емоційна підтримка з боку близьких людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі