СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ «УКРНАФТИ» НА 2003—2004 РОКИ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ВАТ «УКРНАФТА» ІГОР ПАЛИЦЯ ОКРЕСЛИВ НОВУ СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ КОМПАНІЇ - Економіка - dt.ua

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ «УКРНАФТИ» НА 2003—2004 РОКИ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ВАТ «УКРНАФТА» ІГОР ПАЛИЦЯ ОКРЕСЛИВ НОВУ СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ КОМПАНІЇ

18 квітня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №15, 18 квітня-25 квітня

2003 року ВАТ «Укрнафта» має на меті видобути близько 2,7 млн. тонн нафти (без врахування видобутку СП та за угодами про спільну діяльність)...

2003 року ВАТ «Укрнафта» має на меті видобути близько 2,7 млн. тонн нафти (без врахування видобутку СП та за угодами про спільну діяльність). Ігор Палиця наголосив, що стратегічно важливим завданням ВАТ «Укрнафта» є відмова від спільної діяльності та СП.

Новий голова правління ВАТ «Укрнафта» відзначив, що у порівнянні з 2002 роком, компанії вдалося зменшити собівартість буріння та інших робіт на 25%. За результатами виробничої діяльності перед компанією поставлене завдання у порівнянні з 2002 роком збільшити показники буріння 2003 року на 50 тис. м до 220 тис. м.

Серед основних завдань ВАТ «Укрнафта» на 2003—2004 роки — здійснення аналізу інформації про запаси нафти та природного газу в Україні та залучення кваліфікованих кадрів для проведення даних робіт.

ВАТ «Укрнафта» бере стратегічний курс на створення вертикально інтегрованої нафтової компанії (ВІНК). Монополіст на внутрішньому ринку видобутку нафти — ВАТ «Укрнафта» — має намір створити власну мережу АЗС, кількістю приблизно 700—800 одиниць. Рівень рентабельності АЗС — 5 років. «Укрнафта» найближчим часом оголосить конкурс на розробку проекту власних автозаправних станцій.

Сьогодні ВАТ «Укрнафта» повністю погасила всі кредити, а також заборгованість за векселями. Голова правління ВАТ «Укрнафта» наголосив, що його метою є не пошук кредитів, а орієнтація на внутрішні фінансові ресурси компанії. НАК «Нафтогаз України» сьогодні здійснює погашення заборгованості перед ВАТ «Укрнафта». З березня 2003 року було погашено заборгованість на суму 15 млн. грн. Керівництво «Укрнафти» та «Нафтогазу України» розробляє графік погашення заборгованості, що залишилась.

ВАТ «Укрнафта» також готує пропозиції до уряду України стосовно внесення змін до постанови №599, що дозволить здійснювати переробку на українських НПЗ нафти, яка не продана на аукціонах. При цьому стратегічне завдання компанії забезпечити, щоб оптова ціна нафти, яка не буде реалізована на аукціонах, не була нижча за аукціонну, повідомляє прес-служба «Укрнафти».

ВАТ «Укрнафта» є найбільшою нафтовидобувною компанією в Україні, на долю якої припадає 93,5% видобутку нафти; 40,4% конденсату та 18,5% природного і попутного газу від загального видобутку вуглеводнів.

Основні показники видобутку у 2002 році:

нафта з конденсатом — 2,812 млн. тонн (в т.ч. нафта — 2,430 млн. тонн, газовий конденсат — 381,9 тис. тонн); газ — 3254,8 млн. кубометрів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво